چگونه دیگران را بدون اجازه در مسنجر add کنیم؟ (بدوننرم‌افزار)
احتمالا تا به حال تجربه چت کردن را داشتید. وقتی پس از چند ساعت فکزدن کسی به شما اجازه add کردن نمیدهد چه احساسی پیدا میکنید؟ مسلما خوشحالنمی‌شوید.
حال اگر کسی شما را بدون اجازه add کند چه احساسی پیدا میکنید؟ باز هممسلما خوشحال نمیشوید.
اگرچه من در این مقاله راه حلی برای اینکار (add کردنبدون اجازه) پیشنهاد میدهم اما سعی میکنم در ادامه راه حلی برای مقابله با آنپیشنهاد دهم. هدف از این مقاله تنها آشنایی با یکی از خطا‌های مسنجرها به خصوص Y! messenger است که متاسفانه تا نسخه 7 این اشکال بر طرف نشده است (هنوز نسخه 8 راامتحان نکرده‌ام اما فکر میکنم این خطا هنوز بر طرف نشده است).
برای آموزش اینکار از Y! messenger 7 استفاده میکنم.
ابتدا یک پروفایل برای آی‌دی خودمیسازیم.
سوال:چگونه یک پروفایل بسازیم؟
جواب: مسنجر را باز کنید و از منوی messenger گزینه My profiles را انتخاب کنید. بر روی دکمه Creat/Edit my profiles کلیک کنید. اینترنت اکسپلورر به طور خودکار باز میشود و آی دی شما همراه باپروفایل‌های آن نمایش داده می‌شوند. برای ساخت پروفایل جدید بر روی دکمه create new public profile کلیک کنید و در صفحه باز شده نامی برای پروفایل خود انتخاب کنید (پرکردن سایر فیلد‌ها ضروری نیست) و در انتها بر روی دکمه create profile در پایینصفحه کلیک کنید. حال مسنجر را disconnect کنید (یا کلیدهای میانبر CTRL+D را فشاردهید). حال بار دیگر به یاهو sign in (log in) کنید تا پروفایل ساخته شده بهپروفایل‌های آی دی شما در مسنجر اضافه شود.
حال بر روی دکمه add a contact دربالای مسنجر کلیک کنید و آی‌دی شخصی که می‌خواهید او را بدون اجازه add کنید راوارد کنید. سپس با کلیک کردن بر روی next به صفحه بعد بروید و فیلد choose the profile you want this person to see پروفایل جدیدی را که ساخته‌اید انتخابکنید.(ترجیحا برای ناشناس ماندن گزینه send your name with this request as را بهدلخواه خود تغییر دهید یا آن را خالی بگذارید). حال بر روی دکمه next کلیلک کنید تامراحل add کردن به پایان برسد.
حال باید پروفایل جدیدی را که ساخته‌ایم پاککنیم. با این کار یاهو اشتباه میکنه (چون پس از این کار در یاهو آی‌دی وجود دارد کهتوسط پروفایلی که وجود ندارد add شده است!!!!!( و نتیجه این اشتباه این میشه که آنآی‌دی به لیست شما اضافه میشود!!!
سوال:چگونه پروفایل‌ها را پاک کنیم؟
جواب: مانند گذشته در صفحه اینترنت اکسپلورر باز شده (که در حال نمایش پروفایل‌های شمااست) بر روی گزینه Delete Profile که مقابل پروفایل ظاهر میشود کلیککنید.
تذکر:
تمامی این مراحل باید در زمانی انجام شود که طرف مقابل offline است