نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: قبل از خرید لپ تاپ بدانید ...

مدیر بازنشسته
    سپاس ها
    19
    سپاس شده 582 در 473 پست

Icon16 قبل از خرید لپ تاپ بدانید ...

دوستی دارم که همه چیز را به صورت لپ تاپ می بیند و جالب این جاست که تصور نمی کنم تا به حال از نزدیک به یک لپ تاپ هم دست زده باشد. این بنده خدا هر بار که مرا می بیند قبل از سلام می پرسد که جناب افندی چرا درباره لپ تاپ ها صحبت نمی کنی؟ برای راحت شدن از پرسش های این دوست تصمیم گرفتم یکی، دو جلسه را بدین موضوع اختصاص دهم. درباره این موجودات دو نکته اصلی وجود دارد، اول اینکه لپ تاپ ها را می توان از بعد فنی مورد بررسی قرار داد و توصیه هایی در این زمینه برای خرید بهتر مطرح کرد، نکته در این جاست که مدل های فراوانی عرضه می شوند که مشخصات فنی قابل توجهی دارند اما به درستی نمی توان گفت که برای کاربردی که در ذهن شما وجود دارند مناسب باشند. دوم اینکه مشخصات فنی به سرعت در حال تغییر هستند. به عنوان مثال شرکت AMD رقابت گسترده ای را در زمینه پردازنده ها با رقیب خود Intel آغاز کرده است و شرکت رقیب برای اینکه فک حریف را با خاک یکسان کند یک جنگ فرسایشی به راه انداخته است و به سرعت مدل های پردازشی جدیدی را وارد بازار می کند. این جدال بی پایان در حوزه های دیگر مانند عرضه موتورهای پردازش گرافیکی، حافظه های سریع تر، تکنولوژی نمایشگرهای شفاف تر، شبکه بیسیم بی نقص و موارد دیگر با جدیت دنبال می شود. از این رو در این چند جلسه سعی داریم تا گذر و نظری داشته باشیم بر احوالات این بازار تا اطلاعاتی جامع در جهت انجام خرید بهتر در دسترس شما قرار گیرد. از کجا باید شروع کرد؟ تصور می کنم که این بار هزارم باشد که این پرسش را به خصوص در زمینه خرید لپ تاپ مطرح می کنم. اگر حوصله کنید و مطالب چهار، پنج هفته پیش را مطالعه ای کنید خواهید دید که در این باره به تفضیل سخن گفته شده است و راستش حوصله تکرار نداریم. پس فرض می کنیم که می دانید برای چه به یک فقره لپ تاپ فرد اعلا نیاز دارید. پیشنهاد می کنم نیاز خود را در سه جمله بیان کنید که بعدتر کلی به دادتان خواهد رسید. و اما یک استثنا همه موجوداتی که از لحاظ نسب به لپ تاپ ها می رسند یک ویژگی بارز دارند و اینکه به شکلی قابلیت حمل دارند. به بیان دیگر جابجاپذیری یکی از اصول ساخت لپ تاپ هاست. اصل جابجاپذیری حتی درباره لپ تاپ هایی که باعنوان جایگزینی برای کامپیوترهای شخصی (PC Replacement) تولید می شوند و یکی، دو تن وزن دارند، صدق می کند. در واقع این لپ تاپ ها، خیلی هم لپ تاپ نیستند و تمامی امکانات یک سیستم کامل خانگی (PC) را دارند و در مواقع لزوم امکان جابه جایی دارند. صرف نظر از این لپ تاپ سنگین وزن، در ادامه یعنی در جلسات آتی چند فوت و فن خرید لپ تاپ را مطرح خواهیم کرد.

2. 2 کاربر از پست مفید B@RBOD سپاس کرده اند .

کلمات کلیدی این موضوع