اما تحلیل نتیجه به دست آمده :

همان طور که از ظاهر برنامه معلومه می بینید که حداکثر دما رو 95 درجه انتخاب کرده .

ولی دمای ایدآل برای سیلیکون به کار رفته در GPU های نسل جدید بین 50 تا 80 درجه هست ! البته تا 90 درجه هم

مشکلی پیش نمیاد ولی بالای 90 درجه اصلآ توصیه نمیشه !!

البته این اصل رو در اورکلاک همیشه در نظرتون داشته باشید :

هر 10 درجه افزایش دما میتونه عمر کارت شما رو 50 درصد کاهش بده ! و هر 10 درجه کاهش دما میتونه

به عمر کارت شما 100 درصد اضافه کنه .

پس به شما دوستان توصیه میکنم با توجه به مطالبی که گفته شد بهتره در تنظیم کردن کلاک ها بیشتر دقت کنید .

ضمنآ خیلی از دوستان معتقد هستند که اگر فقط فرکانس Memory رو افزایش بدن دمای GPU افزایش پیدا نمیکنه !

در صورتی که کاملآ اشتباه فکر میکنن ! افزایش فرکانس مموری به صورت غیر مستقیم باعث افزایش دمای GPU هم

میشه ! مخصوصآ اگر هر دوشون زیر یک سینک قرار گرفته باشن .

مثال :

برای مثال از کارت خودم XFX GEFORCE 8600GT 256MB DDR3 استفاده کردم که نتایج به صورت زیر هست.

در حالت DEFULT که میشه 540/1188/1400 :

همان طور که تو عکس معلومه در عرض دقیقه 12 دما از 49 درجه در 80 درجه ثابت موند . ( به دور فن خوب توجه کنی)

میبینید کمپانی سازنده ، دما رو روی حداکثر 80 درجه تصبیط کرده !

در حالت 21 % اورکلاک Memory و %20 اورکلاکینگ GPU یعنی درکلاک های 650/1400/1700 :

مشاهده میکنید که دما در این حالت 7 درجه افزایش پیدا کرد !! البته چون الان فصل سرماست بهتره که تو همین

مقدار بمونه چون در فصل گرما ممکنه به 90 درجه هم برسه !

نکات قابل توجه برای دوستان :

چون در این

گونه کارت ها افزایش دما چون فنی در کار نیست خیلی زیاده ( بهتره از فن استفاده بشه ) .

3 - باز هم تاکید میکنم که در حین
1 - از اورکلاک کردن بیشتر از 20 درصد در مورد VGA های سایلنت ( بدون فن ) به شدت بپرهیزید ! 2 - مطمئن باشد تو هیچ بازی یا APP دیگه ای دمای کارتتون از دمایی که این برنامه مشخص میکنه بیشتر نمیشه !تست باید پنجره در حال رندر شدن high light شده باشه !!