خانه تکانی هارددیسک :
طبق سنتی قدیمی این روزها همگی مشغول خانه تکانی منازل برای استقبال از سال جدید هستیم.
اما آیا فکر کردیده‌اید هارددیسک رایانه‌مان نیز پس از یکسال کار کردن نیاز به خانه تکانی دارد ؟
کافی است کمی در فایلهای به هم ریخته هارد دیسک خود بچرخید تا ببینید چقدر فایلهای مشابه و تکراری و فولدرهای خالی از فایل در هارددیسک وجود دارد.
دو موردی که ، باعث شلوغی هارددیسک و یا هدر رفتن مقدار زیادی از ظرفیت هارددیسک میشوند . خصوصا مسئله وجود فایلهای تکراری و مشابه.
یکی از مواردی که باعث اشغال بی مورد فضای هارد دیسک رایانه می شود، وجود فایل های تکراری در آن است. وجود این فایل های مشابه که غیر ضروری هستند، سبب استفاده بی مورد از فضای هارد دیسک می شود که بهتر است آن ها را از روی هارد حذف کنید.
نرم افزار Duplicate File Detective یک ابزار عالی برای جستجو ویافتن فایلهای مشابه در هارد دیسک شماست.
همان طور که میدانید تنها حجم مشابه و یا اسم یکسان دلیل بر مشابه بودن دو فایل نیست . نرم افزار Duplicate File Detective با روشی منحصر به فرد و هوشمند فایلها را از چند جهت با هم بررسی میکند و در نهایت فایلهای مشابه رو تشخیص میدهد . پس میتوانید کاملا مطمئن باشید فایلهای یافت شده کاملا مشابه یکدیگر بوده و فایلهای تکراری را میتوانید به آسانی با استفاده از نرم افزار حذف کنید .
نکته : پینهاد میکنم از جستجوی فایلهای مشابه در درایو ویندوز خودداری کنید ، چرا که ممکن است فایلهای تکراری در بخش های مختلف ویندوز باشد (مثلا میانبرهای دسکتاپ و منوی استارت و ..) . پس پینشهاد میشه از Duplicate File Detective تنها برای باقی درایورهای هارددیسکتان کمک بگیرید .
به عنوان مثال من ، تنها با جستجو در یکی از درایوهای هارددیسک متوجه شدم که حدود 2 گیگابایت فایل کاملا تکراری دارم که با حذف آنها مقدار زیادی از فضای آن درایو خالی شد .
» دانلود نسخه Portable نرم افزار Duplicate File Detective 3.5.0.49 (سرور Rapidshare)
حجم: 7 مگابایت
به مرور زمان فولدرهای زیادی در هارددیسک اشتباها ساخته میشوند که محتوی هیچ چیزی نیستند - فولدرهایی خالی که تنها ظاهر درایو و یا شاخه های موجود را شلوغ میکنند . نرم افزار Remove Empty Directories ابزاری است برای رفع همین مشکل ، این نرم نرم‌افزار فولدرهای کاملا خالی را در هارددیسک جستجو کرده و حذف میکند.
» دانلود نسخه Portable نرم افزار Remove Empty Directories 2.1 (سرور Rapidshare)
حجم: 5 مگابایت
خوب این از خانه تکانی هارد دیسک …