مستندساز ایرانی که با بن لادن زندگی کرد!
مستندساز ایرانی که با بن لادن زندگی کرد! نسخه چاپی

کد خبر : 77340

نوشته شده در تاریخ ۳۰ / شهریور / ۱۳۸۹ساعت : ۱۸:۳۶

خبرآنلاین نوشت:
رضا برجی مستند سازی که در ۱۴ جنگ بین المللی حضور داشته در گفت و گو با هفته نامه«سر نخ» از دورانی گفته که سه هفته با اسامه بن لادن زندگی کرده است و گفته است من و حسین جعفریان در افغانستان سوار ماشین بودیم که راهنمای طالبانی مان او را در جاده دید و گپی ۱۵ دقیقه ای با هم زدیم. ملاعمر تنها بود و خودش رانندگی می کرد.
وی درباره ملاقات با بن لادن می گوید در سال ۱۳۶۸ زمانی که اسامه بن لادن به عنوان یک مجاهد خارجی در افغانستان می جنگید و هنوز با آمریکایی ها ارتباط داشت و حادثه ۱۱ سپتامبر هم پیش نیامده بود، سه هفته با او زندگی کردم بعد از آنکه توسط میلیشیا”گروه شبه نظامی “در افغانستان برسانم در پاکستان به من گفتند بهترین کار این است که از طریق بن لادن که یک عرب مجاهد است به افغانستان بروی برای من سوژه بکر و خوبی بود. یک نیروی خارجی که در افغانستان می جنگید آنها من را به بن لادن رساندند ولی اجازه هیچ گونه فیلم برداری به من ندادند با خودم گفتم خب این یک سفر تحقیقاتی است و در سفر بعد این فرصت پیش می آید گه بتوانم تصویر بگیرم ولی این شانس هیچ وقت پیش نیامد.
رضا برجی درباره ویژگی های بن لان گفته است بن لادن آدم تحصیل کرده ای بود که در آمریکا درس خوانده بود و رفتارش با من به عنوان یک مستند ساز خیلی خوب بود.