درخواست کشیش انگلیسی از اوباما
درخواست کشیش انگلیسی از اوباما نسخه چاپی

کد خبر : 77345

نوشته شده در تاریخ ۳۰ / شهریور / ۱۳۸۹ساعت : ۱۸:۳۹

فرانک جولیان گلی کشیش کلیسای آنجلیکن لندن ضمن ابراز ناراحتی از تحرکات اخیر هتک حرمت قرآن کریم در آمریکا گفت: اوباما به خاطر امنیت ملی آمریکا هم که شده باید هتاکان به قرآن را به زندان بیاندازد.
به گزارش خبرگزاری مهر، جولیان گلی که با شبکه سحر سخن می گفت با اشاره به اینکه کاملاً واضح است که این اعمال برای جدایی و نفاق طراحی شده اند و سعی بر جدایی مذاهب از هم دارند و کسانی که از این قضیه بهره می برند کسانی هستند که به فکر مسیحیان و کلیسا نیستند و از عقاید این دو بهره نمی برند درباره” تری جونز” کشیش آمریکایی شروع کننده موج جدید حملات علیه قرآن، اظهار داشت: این شخص مطمئناً آدم قابل احترامی نیست و فقط عقاید شخصی خود را گفته و این عقیده مسیحیت نیست.
وی افزود: جونز در واقع یک روحانی نیست و این اعمال جزو دستورات عیسی مسیح نیست. در واقع عمل او معنایی دارد و آن برانگیختن احساسات مسلمین است. همانطور که چندی پیش در پاکستان هم یک کلیسای مسیحی به آتش کشیده شد و هدف آن هم برانگیختن مسیحیان بود و من با آیت ا.. خامنه ای رهبر ایران موافق ام که مسیحیت و کلیسای مسیحی مسئول این قضیه نیستند.
این روحانی مسیحی کسانی را که از این کارها بهره برده و قصد دارند مذاهب را زیر سوال ببرند مبلغان نئو پیگنیزم( کفر مدرن) دانست و گفت: من یکی از دوستان اسلام هستم و درواقع خود را سفیرمسیحیان دربین مسلمانان می دانم وفکرمی کنم چیز خطرناکی در اسلام وجود ندارد. در هر حال در هر مذهبی افراد افراطی وجود دارند ولی اسلام دین تحمل و صبر است و ما باید به فکر یک وحدت عمیق بین اسلام و مسیحیت و در کل ادیان ابراهیمی باشیم.
کشیش جولیان گلی همچنین در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد: من احساس مسلمانان را در این مورد درک می کنم و با برادران مسلمان خودم احساس همدردی می کنم. ما باید آگاه باشیم که این اعمال ادیان الهی را از هم دور نکند. این حملات شخصی هستند و ربطی به عقاید مذهبی ادیان ندارند. به نظر من اوباما باید دستور دهد این فرد و افرادی نظیر این شخص دستگیر شوند چون این اعمال باعث بر هم ریختن امنیت ملی می شود و اوباما به خاطر امنیت ملی آمریکا هم که شده باید این افراد را به زندان بیندازد.