نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اسلحه کدر ( کلین )

New 1 اسلحه کدر ( کلین )

اسلحه کدر ( کلین )

توضیحات در مورد سلاح

نوع اسلحه : مسلسل دستی
    کالیبر : 18×9 ماکاروف و پی پی ام
    کشور سازنده : روسیه
    سازنده : یوگنی دراگونوف
    وزن : 1.55 کیلوگرم ( خالی )
    طول اسلحه : 540 میلی متر ( با قنداق )
    طول : 305 میلی متر ( با قنداق تاشده )
    طول لوله : 120 میلی متر
    میزان آتش : 800 الی 850 گلوله در دقیقه ( 1200 گلوله در دقیقه برای کلین )
    سرعت در سرلوله در کدر ( سرعت اولیه ) : 310 متر بر ثانیه
    سرعت اولیه در کلین ( سرعت اولیه ) : 430 متر بر ثانیه
    انرژی در سرلوله در کدر ( انرژی اولیه ) : 285 ژول
    انرژی در سرلوله در کلین ( انرژی اولیه ) : 510 ژول
    برد مؤثر : 50 الی 100 در کدر و 150 در کلین
    ظرفیت خشاب : 20 و 30 فشنگ از نوع جعبه ای جداشونده

مسلسل دستی کدر در دهه 70 میلادی توسط یوگنی درواگونوف به درخواست ارتش روسیه طراحی شد و در ابتدا نام پی پی 71 به خود گرفت . این شخص طراح اسلحه اسنایپر دراگونوف است که در سطح جهانی معروفیت فوق العاده ای دارد . ولی بعد به دلایلی پروژه ساخت این اسلحه متوقف شد تا اینکه در دهه 90 میلادی پلیس روس به اسلحه های سبک با برد مؤثر پایین احتیاج پیدا کرد و بدین ترتیب پروژه مذکور دوباره به جریان افتاد و این سلاح به تعداد محدودی ساخته شد و در اختیار نیروهای قانونی روسیه گرفت . بعد از مدتی استفاده از این اسلحه ، کاربران به این نتیجه رسیدند که کالیبر 18×9 ماکاروف معمولی برای این اسلحه مناسب و قوی نیست و به همین جهت تغییراتی در ساختمان این فشنگ داده شد بدون اینکه در اندازه ها تغییری ایجاد شود . بدین منظور مرمی این فشنگ کوچکتر و سبکتر شده و قدرت و مقدار پودر انفجاری داخل پوکه بیشتر گردید . نوع جدید فشنگ 9 میلیمتری ماکاروف ، پی ام ام نام گرفت (9x18mm PMM ) . با این تغییر که در سال 94 میلادی به وجود آمد اسلحه کدر نام کلین به خود گرفت . این اسلحه قابلیت نصب لیزر و صدا خفه کن را دارد و نیروهای پلیس و امنیتی روسیه از آن استفاده می نمایند . شرکت سازنده این اسلحه ایژفسک (Izhevsk) نام دارد که در شهری به همین نام در 1130 کیلومتری شرق مسکو واقع است .

کاربر سایت

سلام سناتور جان من که علاقهی شدیدی به اسله های سبک سنگین دارم تا به حال این اسله ها رو ندیده بودم از این که این همه اطلااعت دادی متشکرم سناتور جون سال خوبی رو برات ارزو می کنم موفق باشی

کلمات کلیدی این موضوع