نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: شما به این دلایل باید از اینترنت اکسپلورر ۹ استفاده کنید

مدیر بازنشسته

New 1 شما به این دلایل باید از اینترنت اکسپلورر ۹ استفاده کنید

توضیح این که چه چیزی باعث می شود استفاده از اینترنت اکسپلورر ۹ اینقدر لذت بخش باشد سخت است. این که بگوئیم “این مرورگر خوب کار می کند” آسان است، اما این کار عملا طفره روی از توضیح مطالب خواهد بود. اینترنت اکسپلورر ۹ همانند یک لباس ساده ی برازنده ی زیبا است- خطوط صیقلی، و بدون چین و حاشیه- اما به گونه ای استادانه تنها برای یک هدف طراحی شده است: گشت و گذار در وب. اولین چیزی که در مواجهه با اینترنت اکسپلورر ۹ متوجه آن می شوید- جدای از این واقعیت که برای نصب نیازمند راه اندازی مجدد کامپیوتر[۱] است- میزان نرمی تعامل شما با مرورگر، و در نتیجه وب است. رابط کاربر توسط یک نابغه طراحی شده، و نحوه باز شدن برگه[۲] ها و پنجره ها یادآور پاناروما[۳]ی فایرفاکس است. قطعا در سال های اخیر رویکرد حرکت به سمت واسط های ملموس تری بوده است، و این مرورگر در مقایسه با کروم قطعا سبک تر است.

چیزهای جزئی مانند تکامل نوار آدرس (باکس واحد[۴]) وجود دارد: دقت کنید وقتی ماوس شما نزدیک آن نیست چگونه رنگ آن متمایل به خاکستری می شود؛ دکمه های توقف و رفرش نیز همانجا هستند (و اگر دوست دارید می توانید خودتان آنها را به سمت چپ منتقل کنید)؛ می توانید ویژگی “جستجو به هنگام تایپ[۵]” را فعال یا غیر فعال کنید. این مرورگر عالی است، و چنین ترکیب باشکوهی از فایرفاکس و کروم آزار دهنده است.

در ادامه (من هم اکنون آرام شده ام)، اندازه فضای ادغام شده برگه و نوار آدرس، که انتقادات زیادی شده بود که برای کاربران پیشرفته[۶] بسیار کوچک است، قابل تغییر است. شما می توانید به راحتی نوار آدرس را نازک تر نموده و فضای بیشتری برای برگه ها باز کنید. همچنین در نمایش هاشی گسترده تر فضای بیشتری برای برگه ها تخصیص داده شده است: صفحه نمایش های دارای پهنای بیشتر از ۱۲۸۰ پیکسل (یعنی تمامی کاربران پیشرفته) دو سوم آن فضا را برای برگه هایشان در اختیار دارند- تنها در صفحه نمایش های کوچکتر است که نوار آدرس نیمی از پهنا را اشغال می کند (و با این حال اندازه آن قابل تغییر است!)

در یک خط قرار دادن باکس واحد با برگه ها موجب شده اینترنت اکسپلورر ۹ از لحاظ فضای عمودی در دسترس نیز در جایگاه اول قرار گیرد. در مقایسه با کروم حدود ۲۰ پیکسل بیشتر است، اما تقریبا نصف اندازه دم و دستگاه نوار آدرس و برگه ها و دکمه نارنجی بزرگ فایرفاکس ۴ است.

سپس نوار وظیفه ویندوز ۷، یا یکپارچه سازی “نوار برتر[۷]” را داریم. وقتی اولین بار در خلال نطق اصلی آن را دیدم کمی نسبت به آن مشکوک بودم، اما لازم نبود نگران باشم: این نوار برتر حیرت انگیز است. تقریبا دیگر نیازی به برگه ها ندارید- به سادگی می توانید ۵ سایت برتر مورد استفاده خود را سنجاق نموده و به جای آن از نواربرتر استفاده کنید. اگر تا کنون نحوه کار عملی آن را ندیده با استفاده از اینترنت اکسپلورر ۹ سایت توئیتر را باز کنید و برگه این سایت را کشیده و در نواربرتر بیاندازید. یک برگه دیگر باز کنید. حال ماوس را بر روی آیکون توئیتر در نواربرتر بیاورید: به تمامی برگه های باز دسترسی سریع خواهید داشت!
    همچنین آیکون برنامه سنجاق شده فهرست پرش[۸]ی دارد که با چند برچسب[۹] META در HTML یک سایت می توان آن را اضافه نمود. اگر روی آیکون توئیتر خود کلیک راست نمائید مستقیما به قسمت New Tweet دسترسی خواهید داشت. همچنین سایت ها می توانند از طریق نوار برتر شما را نسبت به بروز رسانی ها آگاه سازند- اگر شما فیس بوک را به نوار برتر سنجاق کنید، وقتی فعالیتی در جریان اخبار شما روی دهد ستاره قرمزی مشاهده خواهید نمود.

اینترنت اکسپلورر ۹ تفاوت بین سیستم عامل و وب را برای شما محو می کند- و این رویکرد عمدی است. هم اکنون کاربران متوسط زمان زیادی را صرف گشت و گذار در وب می کنند، به گونه ای که سیستم عامل روی کامپیوتر، و برنامه های دانلود شده که به طور محلی عمل می کنند تقریبا زائد محسوب می شوند. همچنین به یاد داشته باشید گوگل دارد بر روی مرورگری کار می کند که سیستم عامل نیز هست.
    من پس از صحبت با مایکروسافت، گوگل، و موزیلا در سانفرانسیسکو و مانتن ویو[۱۰] مطمئن شدم الان آغاز جنگ صلیبی “مرورگر به عنوان یک پایگاه” در دنیای کامپیوتر است. هم اکنون هر سه مرورگر اصلی نیروهای خود-HTML، مقبولیت استانداردها، اجرای سریع جاوا اسکریپت و رندر شتاب یافته سخت افزار-را جمع کرده اند و من دارم به این فکر می کنم که آیا ویندوز ۷ آخرین سیستم عامل استفاده کننده از نرم افزارهای محلی خواهد بود که ما می بینیم یا خیر؟ کاملا منطقی است که گوگل بخواهد سیستم عامل کروم را درست کند- آنها چیزی برای از دست دادن ندارند- اما این مساله باعث می شود علامت سوال بزرگ منحوسی بر روی سرنوشت ویندوز ۸ پدیدار شود.

هم اکنون ما با چنان سرعتی حرکت می کنیم که در دو سال آینده برنامه های کاربردی وب چنان در سیستم عامل مادر خود ادغام شوند که تبدیل به برنامه های کاربردی[۱۱] ساده گردند. شما قادر خواهید بود در جاوا اسکریپت و CSS- که در تمامی مرورگرها شبیه هم به نظر می رسند- و در نتیجه در تمامی پایگاه ها (موبایل، دسکتاپ، و تلویزیون) بنویسید. هم توسعه دهندگان و هم کاربران نهایی باید برای آمدن این ویژگی ها لحظه شماری کنند.
    ویرایش توسط GOLDEN_BOY : 2013/09/18 در ساعت 11:24

کاربر سایت

به نظرم آی ای 9 باید چیز جالبی باشه

کلمات کلیدی این موضوع