اطلاع رسانی درباره فلش های تقلبی و نحوه تعمیر آن ها - Fix Fake USB Flash با سلام خدمت دوستان

متاسفانه شاهد فلش هایی در بازار هستیم که عبارت 16GB رو یدک می کشند در صورتی که چیپ آن ها بین 100MB تا 1GB بیش تر نیست.

مطلبی که می خوندید ترجمه از این سایت است که واستون کردم تا با این فلش ها و نحوه تعمیر اونا آشنا بشید!

مطلب به زبان ساده و گویا ترجمه میشه تا مشکلی نداشته باشید

===========================

در این جا قراره فلش هایی که دارای Controller - کنترلر MXT6208A هستند و مموری های Samsung 725/ K98G08U0M/ WNE197PA (این مدل ها 8GB هستند اما در حقیقت 1GB هستند!) تعمیر بشند.

این فلش ها در ویندوز با عبارات خیالی نظیر 8,16,32 و ... شناخته می شوند در این صورتی که این گونه نیست و برچسب روی آن ها توهمی بیش نیست !

بزرگ ترین مشکل این فلش ها این هست که هیج اطلاعاتی بر روی اونا ذخیره نمیشه و ما در اینجا قراره این مشکل رو برطرف کنیم. (جمله از خودم بود!)

فعلا چند تا عکس از این فلش ها داشته باشید. پس اول مدل سفید اونو نگاه می کنیم. به خازن اون در سمت راست پایین، توجه کنید که بد لحیم شده :

این عکس کوچک شده است، برای اینکه بصورت بزرگ شده ببینید، روی این قسمت کلیک کنید، اندازه اصلی عکس 880x2000 می باشد.

حالا به مدل آبی اون نگاه کنید به قسمت سمت چپ اون نگاه کنید که پوشش فلزیش شکسته شده :

این عکس کوچک شده است، برای اینکه بصورت بزرگ شده ببینید، روی این قسمت کلیک کنید، اندازه اصلی عکس 1500x2000 می باشد.

خب در این یه عکس از Memory مدل سفید گرفته شده (چیپ با چسب قطره ای سر جای خودش محکم شده )

این عکس کوچک شده است، برای اینکه بصورت بزرگ شده ببینید، روی این قسمت کلیک کنید، اندازه اصلی عکس 600x800 می باشد.

خود بی خیال این حرفا
بریم سر موضوع تعمیر این فلش های تقلبی !

در این قسمت نویسنده بنده خدا از زندگی اظهار نا امیدی کرده و گفته دنبال برنامه ای بودم که تو سایت چینی پیدا کردم که باید برای دانلودش 4 دلار بپردازم و اکانت paypal نداشتم و ....

به هر حال نرم افزار مورد نظر رو از لینک زیر دانلود کنید :
MPTool-2007103-Fix-Usb-key

مرحله اول - خب حالا فلش رو به USB وصل کنید. برنامه رو دانلود کنید و بعد از Unzip کردن اون فایل exe رو اجرا کنید.
حالا آیکون U برنامه رو فشار بدید. (تو شکل زیر مشخصه !)
زدن این آیکون باعث شروع فلش USB و برگشتن اون از حالت Fake به Normal است !

برای دیدن این عکس به اندازه بزرگ، روی این قسمت کلیک کنید.

مرحله دوم : بعد از این که عملیات format به پایان رسید فلش رو دربیارید و با ویندوز XP یا هر برنامه ای که دارید اونو مجددا فرمت کنید. (توجه : از گزینه Quick Format استفاده نکنید! بذارید به صورت Simple فرمت بشه)
حالا می تونید از فلشتون استفاده کنید بدون ترس از دست دادن اطلاعات ! (data corruption)