گواردیولا در سومین فصل حضورش در باشگاه بارسلونا این تیم را به سومین قهرمانی اش در لالیگا رساند و به همین دلیل گفت:" حالا فقط باید جشن بگیریم."
او همچنین تاکید کرد که اتحاد و انسجام تیمش در این سال ها نقش زیادی در قهرمانی های شان داشته است:" ما این جام را به خانواده و دوستان مان تقدیم می کنیم. چیزهایی هست که هرگز نمی توان فراموش کرد. من همچنین امیدوارم هواداران از دیدن بازی های ما لذت برده باشند. حقیقت این است که ما اکنون قهرمان لیگ هستیم و با شایستگی به این عنوان دست پیدا کردیم. ما امسال یک بار دیگر فوق العاده ظاهر شدیم."
سرمربی آبی و اناری ها همچنین با ستایش از بازیکنانش آنها را شایسته این قهرمانی دانست.
" من این قهرمانی را به همه بازیکنانم تقدیم می کنم. ما واقعا خوب کار کردیم و این تنها به بازیکنانم و تلاشی که آنها انجام دادند مربوط می شود. آنها بی نظیرند و وظیفه باشگاه یافتن بازیکنانی است که بتوانند جای آنها را بگیرند. آنها بازیکنان بسیار بزرگی هستند.
هرگز نمی توانم بگویم بازیکنانم بعد از جام جهانی چگونه واکنش نشان دادند اما من فکر می کنم ما به همه نشان دادیم که برای قهرمانی باید 99 امتیاز کسب کرد."