گاس هيدينک در گفت‌وگويي با نشريه کيکر آلمان که روز دوشنبه (امروز) منتشر شد،‌ اظهار داشت: هميشه گفته‌ام و الان يکبار ديگر اين جمله را تکرار مي‌کنم که در فوتبال، امکان وقوع هر اتفاقي هست. يعني حتي مربي مثل من که با 64 سال سن، بازنشسته برشمرده مي‌شود، خود را مقابل چالشي به اسم چلسي مي‌بيند، لذا احتمال حضور نزد اين تيم انگليسي وجود دارد.
هيدينک که از تابستان گذشته زمام امور تیم ملی ترکیه را در اختيار دارد، افزود: با توجه به سابقه کاري در چنين شرايط سني، بايد در مورد هرچيزي از جمله چلسي، خوب تامل و مطالعه کنم. درعين حال با دوستانم مشورت خواهم کرد. در شرايطي نيستم که خطايي در انتخاب مرتکب شوم، زندگي من تقريبا سراسر قابل بحث است.
مربي اسبق کره‌جنوبي و استراليا ادامه داد: در سال 2009 ايام لذت‌بخشي را همراه چلسي تجربه کردم. همين موضوع سبب مي شود تا به چلسي براي همکاري مجدد بينديشم. البته در متن قراردادم با فدراسيون فوتبال ترکيه، تبصره‌اي گنجانده شده که به من امکان مي‌دهد قراردادم را فسخ کنم. به هرحال بايد منتظر آينده شد تا ببينيم روند تحولات چگونه خواهد شد.
اين اظهارات از سوي سرمربي تیم ملی ترکیه در حالي بيان شده که اکنون در لندن از وي به عنوان جانشين کارلو آنچلوتي سرمربي عزل شده ايتاليايي براي فصل بعد باشگاهي نام برده مي‌شود.