علي دايي در نشست خبري پيش از ديدار فردا با ملوان در فينال جام حذفي گفت: در جام حذفي اين فصل با تيم‌هاي اسم و رسم دار بازي کرديم و بازي‌هاي سختي را با موفقيت پشت سر گذاشتيم. حريف ما در فينال، ملوان است که در ليگ برتر 6 امتياز برابر اين تيم از دست داده‌ايم. اگر آن 6 امتياز را از ملوان گرفته بوديم جايگاه پرسپوليس در پايان ليگ بسيار بهتر بود. مي‌خواهيم در جام حذفي جبران مافات کنيم و در ديدار رفت و برگشت با انجام بازي‌هاي منطقي پيروز شويم.
وي ادامه داد: ملوان تيم بزرگي است و شايستگي‌هايش را در اين فصل نشان داده است. بازي سختي برابر اين تيم داريم و براي قهرمان شدن بايد اين تيم خوب را ببريم.
دايي در مورد اينکه چرا مياچ از ابتداي فصل به کادر فني اضافه نشد چرا که پس از حضور او پرسپوليس بهتر نتيجه گرفت گفت: بايد از تمامي اعضاي کادر فني تيم تشکر کنم، نبايد سعي و تلاش آنها را از ياد ببريم. اين موفقيت مرهون تلاش تمام اعضاي کادر فني است. من مياچ را با شناخت به کادر فني اضافه کردم. از بقيه همکارانم هم تشکر مي‌کنم. ما سعي مي‌کنيم پرسپوليس را به موفقيت برسانيم. در دور رفت نقاط ضعفي داشتيم که در دور برگشت آنها را جبران کرديم و پرسپوليس در دور برگشت نتايج بهتري گرفت.
سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه در صورت قهرماني در اين تيم يک فصل ديگر خواهند ماند يا نه عنوان کرد: تا روز جمعه ميهمان پرسپوليس هستم و تا آن روز با اين باشگاه قرارداد دارم. بعد از آن من و باشگاه پرسپوليس مي‌توانيم در مورد آينده تصميم گيري کنيم. من شرايطي دارم؛ چه پرسپوليس قهرمان جام حذفي بشود و چه نشود. البته من مطمئن هستم که پرسپوليس قهرمان مي‌شود.
دايي تاکيد کرد: با انگيزه‌اي که در بين بازيکنان پرسپوليس مي‌بينيم ملوان 2 بازي سخت برابر ما خواهد داشت. من فعلا به مسائل ديگر فکر نمي‌کنم و هدفم فقط خدمت است. در طول فصل هم نشان دادم به دنبال چيزي خاصي نيستم و هر چه دارم از لطف بالاسري است و اگر جايگاه کوچکي بين مردم دارم، لطف خداوند است و هدفم هم چيزي جزء خدمت نيست.
سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه قول قهرماني در 3 جام را به هواداران داده بود گفت: من هيچ وقت قول قهرماني ندادم. يک مصاحبه از من بياوريد که در آن قول قهرماني داده باشم. وقتي قراردادم جمعه اين هفته تمام مي‌شود چگونه مي‌توانستم قول قهرماني در 3 جام را بدهم آن هم در حالي که مرحله بعدي ليگ قهرمانان آسيا در شهريور ماه انجام مي‌شود. اين حرف‌ها غير منطقي است.
دايي در مورد حضور هواداران در بازي فردا اظهار داشت: ما روي هواداران حساب ديگري باز کرده‌ايم حضور آنها باعث مي‌شود پرسپوليس بهتر بازي کند. همانطور که ديديد در بازي با سپاهان نيز حضور آنها به ما کمک کرد و آنها تيم‌شان را تشويق کردند و اجازه ندادند برخي شعارهاي بي‌خودي بدهند. از همه آنها تشکر مي‌کنم. اميدوارم بتوانيم به حمايت‌هاي بي‌دريغ آنها پاسخ دهيم. کاري به گذشته و مسائل عنوان شده ندارم و انشاالله بتوانيم قهرمان جام حذفي شويم. افرادي بوده‌اند که نقاط منفي را برجسته کرده‌اند اما برخي نيز هميشه به من لطف داشتند. من به دنبال رکورد شکني نيستم مي‌خواهيم حق پرسپوليس را بگيريم. پرسپوليس شايستگي آن را دارد که در اين فصل يک جام قهرماني به هوادارنش هديه بدهد.
وي يادآور شد: اميدوارم بتوانيم قهرمان شويم. گرفتن جشن قهرماني در تهران يا انزلي فرقي براي ما ندارد زيرا وقتي پرسپوليس قهرمان شود هواداران ما در سراسر ايران خوشحال مي‌شوند. به خاطر قراردادي که داشتم تلاش کردم پرسپوليس موفق شود. قبول دارم تيم ما در برخي موارد غرور هوادار را شکسته اما مي‌خواهيم تمام اين مسائل را به فراموش بسپاريم.
دايي در مورد اينکه در صورت قهرماني پرسپوليس در اين تيم خواهد ماند يا نه گفت: تمام سعي و تلاش من موفقيت است اما اگر کل خواسته هاي من اين بوده باشد، در جا زده‌ام. پس شما بايد شاهد درجا زدنم باشيد تلاش مي‌کنم به عنوان مسئول فني تيم قهرمان جام حذفي شويم.
سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه چرا برخي بازيکنان از اينکه نمي‌توانند در نشست خبري پيش از مسابقه شرکت کنند و فقط سپهر حيدري در اين نشست‌ها حاضر مي‌شود گفت: حيدري کاپيتان و بزرگ‌تر تيم ما است و کادر فني تشخيص مي‌دهد چه کسي در نشست‌هاي خبري حاضر شود. ضمن اينکه بايد بگويم من چنين چيزي را در تيمم نديدم. من در تيمي که کار مي‌کنم اجازه نمي دهم چنين‌ اتفاق‌هاي رخ دهد.
دايي در مورد اينکه برخي تيم‌ها در حال جذب بازيکنان جديد هستند اما پرسپوليس هنوز کاري نکرده است گفت: جايگاه اين سخنان اکنون نيست.اجازه بدهيد بازي‌ها تمام شود تا بعد.
به گزارش فارس سرمربي پرسپوليس در مورد ضعف خط دفاع اين تيم در بازي با فولاد گفت: من راجع کل سيستم دفاعي تيمم‌ صحبت مي‌کنم که در نيمه اول آن بازي مشکل داشت. اگر خط هافبک خوب کار مي‌کرد مهاجمان حريف با دروازه بان ما تک به تک نمي‌شدند. البته در آن نيمه بازيکنان ما با هوش زياد خود توپ‌ها را جمع کردند اما در نيمه دوم با صحبت‌هايي که انجام دادم اجازه ندادم مهاجمان فولاد فرصتي نصيب‌شان شود آن هم در حالي که اين تيم بهترين خط حمله ليگ را داشت.
دايي گفت: بازي در شرايط بسيار سختي برگزار مي‌شد. دماي بيش از 50 درجه و رطوبت بالاي 70 درصد و گرد و غبار بسيار شديد اجازه بازي فني را به تيم‌ها را نمي‌داد. ما چند روز قبل نيز 120 دقيقه برابر سپاهان بازي کرديم و بازيکنان ما از نظر قواي جسماني تحليل رفته بودند.
وي ادامه داد: پرسپوليس در ديدارهاي اخير در خط دفاع عملکرد خوبي داشته است. ببينيد ما چند گل در ديدارهاي اخير خورده‌ايم. من معتقدم وقتي تيم گل مي‌زند همه تيم گل مي‌زنند و وقتي گل مي‌خوريم همه تيم مي‌خورند.
دايي در مورد اينکه دوست داشت از نظر قلبي در فينال با استقلال بازي کند يا ملوان گفت: قلبا دوست داشتم استقلال برابر ملوان پيروز شود تا بار ديگر برابر اين تيم در فينال بازي کنيم و من با استقلال روبه رو شوم. البته منکر شايستگي‌هاي ملوان نمي‌شوم. آنها با انجام بازي منطقي استقلال را شکست دادند و چندين فرصت گلزني را هم از دست دادند.