کارلوس کي‌روش در پايان ديدار دوستانه تيم‌هاي ملي فوتبال اميد ايران و سوريه با ابراز رضايت از عملکرد ملي پوشان ايران اظهار کرد: برگزاري اين بازي خيلي خوب بود، همين که ما فرصت حضور در يک بازي خوب راه پيدا کرديم، خوشحال هستيم.

وي افزود: در ابتدا بازيکنان ايران کمي عصبي بازي مي‌کردند و اين باعث شده بود خيلي سخت يکديگر را در زمين پيدا کنند. اما کم کم وضعيت بهتري پيدا کردند و هماهنگ شدند. اين بازي تدارکاتي مي‌تواند محک جدي براي تيم اميد ايران پيش از بازي با عراق باشد.

کي‌روش در پاسخ به اين سوال که با توجه به عملکرد تيم اميد ايران برابر سوريه به موفقيت در بازي با عراق خوش بين است، تصريح کرد: اعتقاد و اطمينان کامل دارم که ما تيم خوب و قدرتمندي در بازي با عراق خواهيم داشت. من به موفقيت اين تيم اعتقاد دارم. اين تيم هر چه بيشتر کار و تمرين کند، آماده‌تر مي‌شود.

کي‌روش در واکنش به استقبال بسيار کم تماشاگران از اين مسابقه و مواجه شدن با ورزشگاه خالي آزادي و اين که آيا از ديدن اين وضعيت تعجب نکرديد؟ چند ثانيه خنديد و مکث کرد و سري تکان داد و گفت: بيشتر از آنچه که بخواهم تعجب کنم، ناراحت و نااميد شدم.

کي‌روش درباره اين که با وجود گرفتن قسط اول مبلغ قراردادش، اما با ديدن ضعفي براي آماده سازي بهتر تيم‌هاي ملي آن‌ها را بيان مي‌کند، اظهار کرد: من نظر خودم را مي‌دهم و خودم را با ديگر مربيان در اين زمينه و در سال‌هاي گذشته مقايسه نمي‌کنم. هر مربي سليقه خاص خودش را دارد. من ضمن احترام به تمام مربيان گذشته که از همکاران من بودند، بايد بگويم مربي نيستم که اگر ضعفي ديدم براي بهتر شدن اوضاع انتقاد نکنم. مطمئن باشيد که اگر هم انتقاد کنم به اين اعتقاد است که همه ما هدف بزرگي در پيش داريم و آن پيشرفت در فوتبال است. شايد کساني که فقط انتقاد مي‌کنند به دنبال بهانه جويي باشند. اما من صرفا به انجام اين کار نمي‌پردازم. من فقط مي‌خواهم کارها به خوبي انجام شود.

وي گفت: همه ما در کادر فني تيم ملي به همراه عباس ترابيان، سرپرست اين تيم، علي کفاشيان رييس فدراسيون، همه بهترين چيز را براي تيم ملي مي‌خواهيم. در حقيقت اگر ضعف‌هايي وجود داشته است و من هم از آن انتقاد کردم، فقط خواسته‌ام مشکلات رفع شود، تا در يک شرايط خوب بازيکنان ملي پوش بتوانند بهترين عملکردشان را نشان دهند.

کي‌روش به چمن ورزشگاه آزادي اشاره کرد و گفت: به طور مثال چمن اين استاديوم فوق العاده‌ است. ما يک زمين تمريني با اين شرايط مي‌خواهيم.

سرمربي تيم ملي ادامه داد: در ابتداي مذاکره‌ام با مسئولان فوتبال ايران قرار شد که به همراه کفاشيان و ترابيان همه با هم کار کنيم. البته ساختن يک ساختمان ابتدا و انتهايش با هم فرق مي‌کند. ابتدا بايد فونداسيون آن ساختمان پي‌ريزي شود و در ادامه مراحل بعدي طي شود، ما بايد پله پله ضعف‌ها را برطرف کرده و کارها را پيش ببريم تا در آينده مجموعه موفقي داشته باشيم.

کي‌روش گفت: بگذاريد مثالي در اين رابطه بزنم. کسي که به تازگي گواهينامه رانندگي مي‌گيرد، اگر با اتومبيلش به مرکز تهران برود، احساس مي‌کند انگار همه ماشين‌ها فقط به سمت او مي‌آيند و کار برايش سخت مي‌شود، اما بعد از مدتي که تجربه اش بيشتر شد و به تسلط رسيد، راحت‌تر رانندگي مي‌کند. آن وقت احساس مي‌کند همه کار خودشان را انجام مي‌دهند و او هم در آن شرايط مي‌تواند به خوبي رانندگي کند. به طور مثال بازي تيم اميد ايران برابر سوريه يکي از همين نمونه‌هاي کسب تجربه بود، اين بازي مي توانست تجربه قابل قبولي براي تيم ايران باشد.