مهاجم فصل پيش پرسپوليس درباره ارزيابي‌اش از عملکرد پرسپوليس در فصل گذشته رقابت‌هاي ليگ برتر گفت: وقتي به پرسپوليس آمدم که 14 بازي ليگ مانده بود و پرسپوليس 5 باخت داده بود. پرسپوليس در فصلي که گذشت فراز و نشيب زيادي داشت. ما مقابل تيم‌هاي بزرگ عملکرد خوبي داشتيم اما در ديدارهايي که فکر مي‌کرديم در آن‌ها پيروز هستيم موفق نبوديم که نمونه‌اش بازي با راه‌آهن يا شهرداري بود. به هر حال فکر مي‌کنم با کسب مقام چهارمي و قهرماني در جام حذفي پايان خوبي در اين فصل داشتيم.
هاشميان با ابراز رضايت از انتخابش گفت: صددرصد از انتخابي که کردم رضايت دارم. زماني که به پرسپوليس آمدم پيشنهادهاي ديگري از تيم‌هاي ايراني و همچنين خارجي داشتم اما دوست داشتم پس از سال‌ها در ايران بازي کنم و پرسپوليس با طرفدارانش بهترين انتخاب براي من بود. بايد بگويم در همه اين سال‌هايي که بازي کرده‌ام واقعا پرسپوليس تيم بي‌نظيري بود و من توانستم دوستهاي بسيار خوبي در اين تيم پيدا کنم.
وي که گل صعود پرسپوليس به فينال جام حذفي را به ثمر رساند، درباره عملکرد خودش هم گفت: پس از امضاي قرارداد با دو مصدوميت روبه‌رو شدم اما پس از رفع اين مصدوميت‌هاهرچه به آخر فصل رسيدم آماده و آماده‌تر شدم تا اينکه در چهار بازي آخر جام حذفي عملکرد خوبي داشتم که هم مورد رضايت خودم بود و هم مورد رضايت کادر فني.
هاشميان در پاسخ به اين سوال که شما سابقه کار با دايي در تيم ملي را داشتيد و فکر مي‌کنيد که آيا او در کارش پيشرفت داشته است يا خير گفت: من هنوز شاگرد هستم و نمي‌توانم از استاد ايراد بگيرم اما فکر مي‌کنم کسب دو جام در دو سال عملکرد خوبي است. ضمن اينکه ما در ليگ برتر هم با بدشانسي روبه‌رو بوديم.
وي درباره آينده‌اش و در پاسخ به اين سوال که آيا فصل بعد هم در پرسپوليس خواهيد ماند يا خير گفت: باشگاه فعلا در حال گرفتن برنامه از گزينه‌هاي مربي‌گري است و هنوز تماسي با من برقرار نشده است. من به زودي به آلمان مي‌روم و منتظر پيشنهاد هستم اما اگر بخواهم بازي کنم، دوست دارم در ايران بازي کنم و دوست دارم در پرسپوليس بمانم.
هاشميان درباره حضور علي کريمي در پرسپوليس گفت: علي کريمي بازيکني توانمند است. او با توجه به اين توانايي فني بالا، مي‌تواند در تغذيه مهاجمان هم بسيار موثر باشد. نوري هم بازيکن خوبي است اما قطعا با آمدن کريمي، مهاجمان از اين پس بيشتر در موقعيت گلزني قرار مي‌گيرند