به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، عليرضا منصوريان که به همراه سيد رضا طلبه کاپيتان تيم ملي در نشست خبري تيم‌هاي اميد ايران و عراق در چارچوب رقابت هاي دور رفت پلي آف المپيک لندن حضور يافت گفت: با هدف حضور در رقابت هاي المپيک لندن، به انتظار 34 ساله پايان خواهيم داد. امروز براي اولين بار به اربيل عراق آمدم. خوشبختانه بازيکنان ما از لحاظ روحي و جسمي در شرايط خوبي قرار دارند و در انتظار ديداري جذاب با تيم عراق هستيم.
وي افزود: معتقدم که بازيکنان ايران و عراق جزء بهترين تيم هاي غرب آسيا هستند و اميدوارم اين دو تيم بازي خوب و جوانمردانه اي را به نمايش بگذارند. ما تمرينات خوبي را در تهران پيگيري کرديم و اميدوارم با دست پر به کشورمان بازگرديم.
اين مربي در پاسخ به سوال خبرنگاري که پرسيد آيا تيم ايران 3 بازيکن مصدوم دارد گفت:چنين چيزي صحت ندارد.بازيکنان من در شرايط خوبي هستند و مصدومي در تيم وجود ندارد.با هماهنگي هايي که از سوي مسئولين ايران انجام شد،تيم اميد با ترکيب کامل متشکل از 22 بازيکن در اربيل عراق حضور دارند.
منصوريان در پاسخ به اين سوال که آيا تيم اميد ايران بازيکن لژيونر دارد يا خير گفت: نه،‌ بازيکنان تيم اميد در ليگ برتر باشگاه هاي ايران بازي مي کنند. ضمن اينکه تعدادي از بازيکنان عضويت در تيم ملي بزرگسالان را داشته و از تجربه خوبي با رقباي آسيايي خود بهره مي برند.
منصوريان در پايان در جواب به پرسش خبرنگار عراقي که گفت آيا ايران از بازي با عراق ترس دارد يا خير، گفت: ترس معنايي ندارد. بازي با عراق هميشه براي دو کشور ايران و عراق حساس بوده و ما به دنبال تغيير يک جريان هستيم.هدف ما حضور در رقابت هاي المپيک است. ترس را کنار گذاشتيم و به همراه کادر فني هم قسم شده ايم تا به انتظار 34 ساله پايان دهيم و در المپيک لندن حضور يابيم.

* طلبه: در شرايط خوبي هستيم
سيد رضا طلبه کاپيتان تيم ايران نيز گفت: اميدوار هستم فردا بازي خوب و جوانمردانه اي از سوي دو تيم به نمايش گذاشته شود. تمرينات سختي را در تهران زير نظر کادر فني پشت سر گذاشته ايم و از لحاظ جسمي و روحي در شرايط خوبي قرار داريم. اميدوار هستم در ديدار پيش رو موفق بوده و با دست پر به ايران بازگرديم.
تيم ايران ساعت 11:30 به وقت عراق وارد اربيل شد و بازيکنان با استقبال مسئولين کنسول گري ايران در اربيل به هتل پلازا (محل اقامت تيم اميد ايران) رفتند.