سهيل مهدي مسئول مجوز باشگاه‌هاي حرفه‌اي در مورد وضعيت انتقال تيم نفت تهران به اراک اظهار داشت: قرار است ظرف سه روز آينده به اراک سفر کنم تا شرايط اين استان را از نظر قوانين و ضوابط براي تيمداري در ليگ برتر مورد ارزيابي قرار بدهم. شخص تحويل گيرنده در اراک بايد يک شخص غيردولتي باشد و ورزشگاه‌ استان نيز شرايط استاندارد را براي برگزاري مسابقه داشته باشد.
وي در مورد اينکه اراک اعلام کرده در صورت تامين نشدن منابع مالي حاضر به تيمداري در ليگ برتر نيست گفت: شايد نظرشان تغيير کند و بگويند يکي از صنايع داخل استان مي‌خواهد تيمداري کند و در آن صورت حتي نام تيم هم تغيير خواهد کرد.
مسئول مجوز باشگاه‌هاي حرفه‌اي در مورد اينکه نتيجه اين ارزيابي ممکن است در انتقال تيم نفت تهران به اراک تاثيرگذار باشد يا نه گفت: ارزيابي من از امکانات اراک مي‌تواند در انتقال تيم تاثيرگذار باشد و اينکه شرايط تحويل گيرنده چگونه است.
مهدي در مورد اينکه سازمان ليگ در نامه‌اي به باشگاه نفت تهران با انتقال تيم مخالفت کرده است عنوان کرد: ما امکانات باشگاه نفت تهران را ديده‌ايم و ناظران afc نيز اين امکانات را ديده‌اند و از اراک مي‌خواهيم که همان امکانات و شرايط را فراهم کنند. بايد وضعيت اراک بررسي شود. ما به نسبت وضعيت روز صحبت مي‌کنيم.
وي همچنين از وضعيت مس سرچشمه خبر داد و به فارس گفت: مسئولان مس سرچشمه ادعا کرد‌ه‌اند که تشکيلات جداگانه‌اي براي اين باشگاه فراهم کرده‌اند. من بايد به کرمان سفر کنم تا وضعيت جديد اين باشگاه را هم ارزيابي کنم. در مجموع بايد باشگاه‌هاي داماش، مقاومت سپاسي و مس سرچشمه بروم تا آنها 14 مدرک درخواستي afc را براي حضور در ليگ برتر داشته باشند، مدارکي از جمله اساسنامه، اجاره نامه يا سند مالکيت ورزشگاه.