ديگو فورلان در گفت‌‌وگويي در رابطه با پيکارهاي کوپا آمه‌ريکا صحبت‌هايي را اظهار داشته که به‌شرح زير است:
*آقاي فورلان، پس از رقابت‌هاي جام جهاني 2010 گفتيد دنبال قهرماني در رقابت‌هاي کوپا آمه‌ريکا هستيد. اکنون اروگوئه را در حد قهرمان مي‌دانيد؟
نه فقط من، بلکه خيلي از مردم جهان به قهرماني تيم اروگوئه در رقابت‌هاي کوپا آمه‌ريکا اعتقاد دارند. تصور مي‌کنم تيمي با تجربه هستيم که تعادل خوب بازيکن جوان و مجرب دارد. يک دوره خوب جام جهاني را نيز پشت‌سر گذاشتيم. از اين رو لايق قهرماني هستيم، البته تيم‌هاي مثل آرژانتين، برزيل و شيلي نيز همين هدف را دارند.

*بخت قهرماني همه اين تيم‌ها را در يک حد مي‌دانيد؟
به نظرم سطح قدرت‌ها به هم خيلي نزديک شده است. در اين ميان شايد آرژانتيني‌ها به سبب ميزباني اندک شانس بيشتري براي کسب مقام داشته باشند.

*همين مساله ميزباني به آنها فشار مضاعفي وارد نمي‌کند؟
خير. چون آرژانتيني‌ها حرفه‌اي هستند و با تحمل فشار خو گرفته و رشد کرده‌اند.

*تيم اروگوئه هم‌چنين فشاري را حس مي‌کند؟
بايد اذعان کرد نسبت به تيم ما انتظاراتي در بين مردم وجود دارد. هموطنان‌مان دوست دارند تيم کشورشان را موفق و سربلند ببينند. به‌خصوص که درجام‌جهاني آفريقاي‌‌جنوبي عملکرد خوبي داشتيم و جزو چهار تيم پاياني قرار گرفتيم.

*در مورد شما برخي روزنامه‌ها نوشتند پس از آنکه در رقابت‌هاي آفريقاي‌جنوبي به‌عنوان بهترين بازيکن برگزيده شديد، انگيزه چنداني از حضور در کوپا آمه‌ريکا نداريد. آيا اين‌طور است؟
خير. هر جام براي خودش انگيزه‌‌هاي جداگانه دارد، براي من مسابقاتي که اينک در آرژانتين انجام مي‌شود، چالش خاص خودش را در بردارد. وقتي مي‌بينم به‌خاطر من و هم‌تيمي‌هايم تماشاگر زيادي از اروگوئه به محل برگزاري مسابقات در آرژانتين سفر کرده‌ است، واقعا چگونه مي‌توانم بي تفاوت و فاقد انگيزه يا به زعم رسانه‌هاي منتقد کم انگيزه باشم؟ اتفاقا به نظرم سطح انگيزه‌ها نه فقط در من بلکه نزد همه بازيکنان تيم بسيار بالاست.

*پس براي کسب مقام قهرماني کوپا آمه‌ريکا دورخيز کرده‌ايد؟
ما از ماه‌ها قبل خيزش خود را آغاز کرديم و اکنون حتي از زمان جام‌جهاني موقعيتي بهتر داريم.

*پس از رقابت‌هاي کوپا آمه‌ريکا، صرفنظر از اينکه چه سرنوشتي پيدا کنيد، آيا احتمال اين وجود دارد که با حضور در تيم تازه‌اي در سطح باشگاهي مواجه شويد؟
من هنوز با اتلتيکو مادريد دو سال ديگر قرارداد دارم. به شايعاتي که در مورد احتمال خروجم‌ از مادريد راه افتاده کاري ندارم. چون واقعا نزد اين تيم اسپانيايي راحتم و احساس آرامش مي‌کنم. براين اساس فکر مي‌کنم دو سال باقيمانده قراردادم را با تيم تا پايان به انجام خواهم رساند.