به نقل از آس اسپانيا، ويسنته دل‌بوسکه، سرمربي سال‌هاي دور رئال مادريد و سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا تصريح کرد: براي اتمام زندگي خود به دنبال يک حادثه ارزشمند و رويايي مي‌گشتم و روزي که مربيگري در تيم ملي به من پيشنهاد شد فهميدم که اين فرصت با پاي خودش به دام من افتاده است.
وي افزود: در جام جهاني حوادث زيادي رخ داد که هنوز هم از آن حرفي زده نشده و شايد بهتر باشد در خاطر من و مردانم بماند و هرگز از حريم خانواده فوتبال اسپانيا خارج نشود، اما بايد به همه مردم اسپانيا بگويم که ملي گرايي و اتحاد در ترکيب تيم موج مي‌زد و هيچ فاکتور ديگري را سراغ ندارم که در حد اين فاکتور ارزشمند در قهرماني ما موثر بوده باشد.

دل بوسکه قهرماني تيم ملي زير 21 سال اسپانيا در جام ملت‌هاي اروپا را نيز به مردم کشورش تبريک گفت و تصريح کرد: مسئله مهم اين است که نبايد به راحتي از کنار اين وقايع عبور و آنها را به خاطرات تبديل کنيم، ايتاليا، آلمان يا انگليس سال‌هاي سال است که براي قهرماني در سطوح مختلف سني با همه توان مالي و انساني خود تلاش مي‌کنند اما اين اسپانيا است که نخست در يورو 2008 و سپس در جام جهاني 2010 بر سکوي اول خيمه زد و جام ملت‌هاي اروپا زير 21 سال را نيز فتح کرد.
وي خاطرنشان ساخت: تکرار شکوه اسپانيا در يورو 2012 سخت است اما هرگز غيرممکن نيست.