فابيو کاناوارو مدافع پيشين تيم ملي ايتاليا و برنده جايزه بهترين بازيکن اروپا و جهان، به دليل آسيب ديدگي زانو قادر به ادامه فوتبال نبود و مجبور شد از دنياي فوتبال کناره‌گيري کند.
الساندرو دل‌پيرو در مورد هم‌تيمي خود در تيم ملي، نامه‌اي را در سايت رسمي خود منتشر کرده است. او در مورد کاناوارو نوشته است:
در اين لحظه که لحظه خداحافظي تو از فوتبال است، همه ما ناراحت هستيم ولي بايد به تصميمت احترام بگذاريم. تمام کساني که آن شب در برلين روي چمن ورزشگاه قدم برمي‌داشتند، کساني که با ما شکست‌ها را تجربه کردند، گريه کردند و جشن گرفتند، کساني که در چند قدمي ما قرار داشتند يا هزاران کيلومتر با ما فاصله داشتند، همه بايد اين کار را انجام دهند. 9 جولاي تاريخ ويژ‌ه‌اي براي ايتاليايي‌ها است. کاپيتان تيم ملي ايتاليا، فابيو کاناوارو، جام قهرماني جهان را در 9 جولاي 2006 بالاي سر برد. اکنون او با فوتبال خداحافظي کرده است.

من از نظر شخصي و حرفه‌اي ارتباط بسيار نزديکي با فابيو دارم. او يک هم‌تيمي فوق‌العاده و در برخي بازي‌ها حريفي قابل احترام بود. در اردو‌هاي تيم ملي همواره در کنار هم بوديم و در پيراهن سفيد و سياه يوونتوس، از 2004 تا 2006، دو فصل رويايي را سپري کرديم. او پس از آن به رئال مادريد رفت و سال 2009 نيز آخرين حضورش در بيانکونري را جشن گرفت.
او کاپيتان من در تيم ملي بود و من کاپيتان او در يوونتوس. چه با شکوه. از تو ممنونم فابيو. تمام کساني که به فوتبال عشق مي‌ورزند بايد ايستاده تو را تشويق کنند،‌ درست همانند آن شب رويايي در برلين...
الساندرو