علي فتح‌الله‌زاده در خصوص مباحث مالي اظهار داشت: هفته پيش روزهاي سختي داشتيم. سه قرارداد مهم امضا کردم و يک هفته است که به دنبال پول هستم. همچنان بي‌پوليم و بعضي بچه‌ها هنوز پول نگرفته‌اند. دو ميليارد توماني که از سازمان تربيت بدني مي‌خواهيم هنوز به باشگاه داده نشده و همه اين گرفتاري‌ها مصادف با زمان نقل و انتقالات شده است. با دست خالي به همه وعده و وعيد داديم و اگر به اين شکل ادامه پيدا کند آسيب مي‌بينيم.
وي افزود:‌ در يکي از روزنامه‌ها نوشته بودند که به دليل فشار بالا، زير سرم رفتم و متأسفانه جاي ديگري در کمال بي‌انصافي نوشته بودند که اين حرکت فتح‌الله‌زاده نمايشي است. اين افرادي که چنين چيزي را نوشتند کجا بودند که ببينند هفته گذشته سه بار به دليل بالا و پايين رفتن فشارم تحت نظر پزشک بودم. چطور بگويم که با اين شرايط مالي اداره کردن تيم بزرگي مثل استقلال سخت است و به آدم فشار وارد مي‌شود.
سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به اين سؤال که چرا وزارت ورزش اقدامي براي باشگاه استقلال انجام نمي‌دهد گفت:‌ وزارت ورزش هم مسائل خاص خودش را دارد. آنها مي‌گويند بايد وزير معرفي شود و حکم بگيرد. ما در بدترين زمان هستيم اما با کمک خدا توانسته‌ايم کارها را جلو ببريم. سلامتي خودم را به خطر انداخته‌ام اما با هزار بدبختي تيم را بستم. از بيرون همه مي‌گويند استقلال اين خريدها را انجام داده اما عملي شدن اين خريدها به سادگي نبود. پرسپوليس و استقلال روزهاي سختي دارند البته دوستان پرسپوليسي ما به خاطر اينکه تغييرات کمتري داشتند سختي کمتري نسبت به من کشيدند.
فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اين سؤال که فکر نمي‌کند بي‌پولي استقلال در آينده‌اي نزديک سبب شود، صداي بازيکنان اين تيم درآيد گفت: نگران همين مسئله هستم چرا که به هر حال صداي بچه‌ها درمي‌آيد.
وي در خصوص اينکه گفته مي‌شود مجتبي جباري به دليل مسائل مالي در تمرينات شرکت نمي‌کند تصريح کرد: من نمي‌دانم دليل غيبت جباري در تمرين چيست و اصلا آيا قهر کرده يا نه اما اگر جباري به خاطر پول قهر کرده حقش نيست چرا که او از ساير بازيکنان استقلال بيشتر پول گرفته است و حتي حاضرم اين قرارداد را روي سايت باشگاه بگذارم. اگر قرار به قهر باشد بازيکناني مثل جواد شيرزاد، پژمان منتظري و کيانوش رحمتي اين حق را دارند چرا که پول خيلي کمي گرفته‌اند. درست است که پرداختي‌ها عقب افتاده اما دليل بر قهر کردن نمي‌شود. تيم سرمربي و سرپرست دارد و آنها بايد پيگير غيبت جباري باشند و سپس به من گزارش دهند.
فتح‌الله‌زاده در خصوص وضعيت فرهاد مجيدي و اينکه اگر او با استقلال قرارداد داشت چرا عنوان شد در اين تيم ماندني شده گفت: ما اصلا با فرهاد مجيدي مشکلي نداشتيم. براي من عجيب است و مانده‌ام چطور بازيکني که با تيم قرارداد داشت برخي‌ها مدام مي‌نوشتند مجيدي از استقلال قهر کرده و يا مي‌خواهد به تيم ديگري برود. اگر ما تأکيد کرديم که مجيدي در استقلال ماندني شد به خاطر نوشته برخي‌ها بود که مي‌خواستند شايعه درست کنند.
وي اضافه کرد: آنها مي‌دانستند مجيدي با استقلال قراداد دارد ولي با اين حال دست از حاشيه سازي برنداشتند.
فتح‌الله‌زاده در خصوص جذب فريدون زندي اظهار داشت: در تلاش هستيم تا امروز که آخرين روز نقل و انتقالات است رضايت‌نامه او را از باشگاه استيل آذين بگيريم و بتوانيم از حضور او استفاده کنيم.
وي در مورد قضيه خسرو حيدري با باشگاه سپاهان گفت:‌ هنوز نقل و انتقالات تمام نشده و فکر مي‌کنم امروز کميته انضباطي در خصوص حيدري و سپاهان تصميم‌گيري مي‌کند.
فتح‌الله‌زاده در ادامه در خصوص جدايي دکتر نوروزي از استقلال عنوان کرد: دکتر نوروزي سال‌ها براي استقلال زحمت کشيده است. من اولين بار او را به باشگاه استقلال آوردم اما باتوجه به مشغله‌هايي که دارد و مي‌خواهد از تز خود دفاع کند گفت نمي‌تواند امسال تمام وقت در کنار تيم باشد. با توجه به اينکه سال گذشته هم ما مشکلاتي بابت مصدوميت بازيکنان داشتيم دکتر نوروزي ترجيح داد اين فصل کنار ما نباشد. قرار است به زودي با دکتر شهاب و دکتر خانلري قرارداد ببنديم. آنها چون در تيم ملي هستند گروهي رابه ما معرفي کردند. چون مي‌خواهيم پزشک تمام وقت داشته باشيم با آنها اين مسئله را طي کرده‌ايم و قرار شد هرگاه تيم ملي برنامه‌اي داشت از اين گروه چهارنفره حتما دو يا سه نفر در استقلال حضور داشته باشند.
سرپرست باشگاه استقلال در خصوص اينکه چرا جذب پاون منتفي شد گفت:‌ او رقم مناسبي را به ما پيشنهاد داده بود اما براي پيگيري کارهايش جهت اخذ رواديد و رضايت‌نامه از باشگاه قبلي دير شده بود. قرار است امروز به جاي او يک مدافع خارجي ديگر به استقلال بيايد.