آرش برهاني در گفت‌وگو با فارس، در خصوص مسائل مختلف و همچنين وضعيت استقلال صحبت‌هايي را انجام داده که در زير مي‌‌خوانيد:

فارس: شرايطت چطور است؟
در يکي از بازي‌هاي دوستانه مچ پايم پيچيد و همين ذهنم را مشغول کرده است، البته بگويم از شنبه تمرين مي‌کنم و هيچ مشکلي وجود ندارد.

فارس: بازي‌هاي تدارکاتي چطور بود؟
در بازي‌هاي دوستانه بدون 4 تا 5 بازيکن اصلي بازي کرديم و اميدوارم وقتي آنها به ما اضافه مي‌شوند هماهنگي نسبي پيدا کنيم تا امتيازات اول فصل را به دليل ناهماهنگ بودن از دست ندهيم چون سال گذشته از اين مسئله خيلي ضربه خورديم.

فارس: با 3 - 4 بازي هماهنگ شديد؟
شرايط بازي با تمرين فرق مي‌کند ولي خوبي اين بازي‌هاي دوستانه اين بود که به شرايط مسابقه رسيديم. در همين بازي‌هاي دوستانه با بازيکنان جديد کمي هماهنگ شديم.

فارس: شنيده‌اي که به اين استقلال، استقلال کهکشاني مي‌گويند؟
منکر اين قضيه نيستم که بازيکنان خوب و بزرگي به خدمت گرفته‌ايم اما همين لقب استقلال کهکشاني ما را دچار مشکل مي‌کند. مثالي مي‌زنم معمولا وقتي يک تيم مقابل منتخب ستارگان جهان قرار مي‌گيرد هميشه تيم باشگاهي برنده مي‌شود، مي‌‌دانيد چرا؟ چون تيم باشگاهي هماهنگ است و ستارگان دنيا با وجود يدک کشيدن اسم‌هاي بزرگ در کنار هم تمرين نداشتند.

فارس: يعني معتقدي استقلال به مشکل مي‌خورد؟
اين لقبي که به ما دادند يک اصطلاح است. ما بازيکنان خوبي در حد ليگ برتر ايران گرفتيم اما اين لقب نبايد به ضرر ما تمام شود. فکر مي‌کنم توقعات بايد معقول باشد و از اول فصل نبايد تيم ما را اينقدر بالا ببرند و تحت فشار بگذارند. به اعتقاد من بازيکن بزرگ در يک تيم تضميني نيست که همه تيم‌ها را با اختلاف گل بالا ببرد اما قبول دارم بايد تمام تلاشمان را انجام دهيم و امسال بايد بيشتر زحمت بکشيم چون مي‌‌دانم که همه تيم‌ها مقابل ما انگيزه دارند.

فارس: خودت چه توقعي از آرش برهاني داري؟
من هميشه تلاش مي‌کنم جزء بهترين‌ها باشم و بيشترين گل‌ها را بزنم.

فارس: ظاهرا علاقه داري در نوک حمله بازي کني؟
توقعي که از من مي‌رود خيلي زياد است و همه توقع دارند آرش برهاني گل بزند حالا چه در نوک حمله باشد و چه در پشت سر مهاجمان. مثلا سال گذشته هوار دو گل به ثمر رساند ولي من معتقدم او به غير از زدن گل توانايي‌هاي ديگري هم دارد. من هم هميشه دوست دارم نوک حمله بازي کنم ولي دوست دارم زماني که در پست خود بازي مي‌کنم سطح توقعات معقول باشد.

فارس: به نظر مي‌رسد با برطرف شدن مشکلات مالي‌ات کمي راحت‌تر شده‌اي؟
من 50 درصد از مبلغي را که بايد مي‌گرفتم دريافت کرده‌ام و 50 درصد ديگر دو هفته ديگر نقد مي‌شود و آن وقت با فراغ بال بيشتري در خدمت استقلال خواهم بود اما بايد در اين خصوص توضيح بدهم. روز اولي که فتح‌الله‌زاده صحبت کردم در فکرم اين بود که به هنگام مذاکره‌ام طلب دو سال گذشته‌ام را دريافت کنم اما وقتي مشکلات باشگاه را ديدم هر چه فتح‌الله‌زاده گفت پذيرفتم. البته ايشان در جريان کامل مشکلات من بود و تا حدي که توان داشت آنها را برطرف کرد ولي به خاطر او شرايطي را که گذاشت قبول کردم و ايشان هم چکي به من داد که آن را پذيرفتم و دو هفته ديگر مطالباتم کاملا به دستم مي‌رسد.

فارس: فکر مي‌کني چه تيمي شانس قهرماني‌اش بيشتر از ساير رقبا خواهد بود؟
شانس تيم ما بيشتر است و اميدوارم هنگامي که پا به مسابقات مي‌گذاريم اتفاقات خوبي به سراغمان بيايد و مثل سال قبل بدشانسي‌ها گريبانگيرمان نشود. سال گذشته چند بازيکن کليدي‌مان مصدوم شدند و در چند بازي با وجود اينکه از حريفان پيش بوديم تمرکزمان را از دست داديم و امتيازهايي از دستمان رفت که شايد با يکي از آنها مي‌توانستيم قهرمان شويم.