وليد علي هافبک کويتي که براي فصل يازدهم به استقلال پيوسته است در گفت وگو با سايت رسمي باشگاه استقلال درباره حضورش در ليگ ايران،‌ پيشنهادهايي که از تيم‌هاي ديگر داشت و ... صحبت کرد.
* تيم ملي کويت، فيليپين را شکست داد در حالي که تو گل دوم اين تيم را به ثمر رساندي. در اين مورد صحبت کن.

بعد از انجام تمرينات سخت و فشرده بدنسازي، وارد بازي‌هاي مرحله مقدماتي جام‌جهاني شديم. کويت تصميم دارد تا از اين مرحله به خوبي صعود کند و براي اين مهم کارهاي دقيقي هم انجام شده. مديريت فدراسيون اختيار کاملي به سرمربي تيم داده تا او با هدايت دقيقش موجبات صعود تيم را فراهم کند. ما هم بعد از تمريناتي که داشتيم وارد بازي‌ها شديم و توانستيم 2 بازي اول را با پيروزي پشت سر بگذاريم.

*به نظر مي‌آيد شرايط بدني خوبي هم داري؛ درسته؟

ما تمرينات فشرده بدنسازي را به خوبي پشت‌سر گذاشتيم و اين موضوع باعث شده تا الان بدنم از آمادگي خوبي برخوردار باشد که اين آمادگي هم به نفع من و هم به نفع تيم باشگاهي‌ام خواهد بود چرا که با اين تمرينات بدنسازي از تيم عقب نخواهم بود.

*پس بايد منتظر حضور پرقدرت تو در استقلال باشيم.

بله، ظرف امروز يا فردا به تهران خواهم آمد و با آمادگي بدني خوبي که دارم مي‌توانم براي استقلال بدون مشکل به ميدان بروم.

*در بازي کويت مقابل فيليپين موفق شدي گل دوم تيمت را به ثمر برساني. اين موضوع خبر خوشحال‌کننده‌اي براي هواداران استقلال بود که هافبک جديد و ملي‌پوش تيم‌شان موفق شده گلزني کند.

اين گل کادويي بود براي هواداران استقلال. من خيلي خوشحالم که به ايران مي‌آيم و فصل بعد در استقلال بازي خواهم کرد. حضور در ايران برايم خوشحال کننده است اما آنچه که باعث مي‌شود اشتياق بيشتري براي حضور در ايران داشته باشم تماشاچيان تيم استقلال است. من مي‌دانم استقلال تيم خوب و بزرگي است که يک قطب د‌ربي است. من اين تيم را به خاطر تماشاچيان خوبش انتخاب کردم.

*گفته شده بود که بعد از بازي‌هاي درخشانت در ليگ کويت و البته تيم ملي کشورت با پيشنهادات مختلفي روبه‌رو شده بودي از جمله پيشنهاد وسوسه‌انگيز يک تيم ژاپني. چطور شد که از ميان همه اين پيشنهادات استقلال را انتخاب کردي؟

من از چند تيم از کشورهاي عربستان، قطر و امارات پيشنهاد داشتم و نکته جالب اين است که آنها هنوز هم به دنبال من هستند با اينحال من از ميان آنها استقلال و ايران را به خاطر تماشاچيان خوب استقلال به ساير پيشنهادات ترجيح دادم. معتقدم ليگ ايران از ليگ همه اين کشورها بهتر بود و به همين دليل استقلال را به عنوان مقصد انتخاب کردم.