-
مدیر بازنشسته
تيمهاي ملي جهان حريفان خود را شناختند
مراسم قرعهکشي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل شب گذشته (شنبه) در ماريناي ريودوژانيرو برزيل برگزار شد که طبق قرعه کشي انجام شده در منطقه آسيا 20 تيم حاضر در اين رقابتها به 5 گروه 4 تيمي تقسيم شده و حريفان خود را شناختند.
*اين گروهبندي به شرح زير است:
گروه اول: چين - اردن - عراق - سنگاپور
گروه دوم: کره جنوبي - کويت - امارات - لبنان
گروه سوم: ژاپن - ازبکستان - سوريه - کره شمالي
گروه چهارم: استراليا - عربستان - عمان - تايلند
گروه پنجم: ايران - قطر - بحرين - اندونزي
به اين ترتيب به نظر ميرسد با حضور 3 تيم مدعي در گروه سوم بايد اين گروه را گروه مرگ رقابتهاي مرحله اول گروهي مقدماتي جام جهاني نامگذاري کرد، هرچند که گروه چهارم هم با وجود دو تيم مدعي گروه آساني نخواهد بود.
اين مراسم در حضور کارلوس کيروش، سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان برگزار شد و نکته جالب اينکه نام کشورمان به عنوان آخرين گوي از گلدان قرعه کشي خارج شد.
برنامه کامل مرحله اول گروهي (مرحله سوم) مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در قاره آسيا که در 6 هفته برگزار ميشود به شرح زير است:
(برنامه رقابتهاي ايران در گروه پنجم؛ ساير ديدارهاي 4 گروه ديگر نيز طي همين روزها برگزار خواه شد)
11 شهريور:
هفته اول
ايران - اندونزي
بحرين - قطر
15 شهريور:
هفته دوم
قطر - ايران
اندونزي - بحرين
19 مهر:
هفته سوم
ايران - بحرين
اندونزي - قطر
20 آبان:
هفته چهارم
بحرين - ايران
قطر - اندونزي
24 آبان:
هفته پنجم
اندونزي - ايران
قطر - بحرين
10 اسفند:
هفته ششم
ايران - قطر
بحرين اندونزي
در مرحله اول گروهي 20 تيم برتر در پنج گروه چهار تيمي به مصاف هم ميروند تا از هر گروه 2 تيم به مرحله پاياني انتخابي جام جهاني که در 2 گروه 5 تيمي برگزار ميشود، صعود کنند.
در مرحله پاياني نيز 2 تيم اول هر گروه به صورت مستقيم به جام جهاني صعود و تيمهاي سوم در بازي پليآف مقابل هم قرار مي گيرند تا نماينده آسيا براي ديدار با نماينده قارهاي ديگر در بازي پليآف مشخص شود.
**گروهبندي قاره آفريقا
*گروهبندي تيمهاي آفريقايي به شرح زير است:
گروه اول: آفريقاي جنوبي - بوتسوانا - جمهوري آفريقاي مرکزي - سومالي يا اتيوپي
گروه دوم: تونس - کيپ ورد - سيرالئون - ماداگاسگار يا گينه استوايي
گروه سوم: ساحل عاج - مراکش - گامبيا - چاد يا تانزانيا
گروه چهارم: غنا - زامبيا - سودان - لسوتو يا بروندي
گروه پنجم: بورکينافاسو - گابن - نيجر - سائو توم يا کنگو
گروه ششم: نيجريه - مالاوي - کنيا يا سيشل - ناميبيا يا جيبوتي
گروه هفتم: مصر، گينه - زيمباوه - موزامبيک يا کوموروس
گروه هشتم : الجزاير - مالي - بنين -رواندا يا اريتزه
گروه نهم: کامرون - ليبي - توگو يا گينه بيسائو - کنگو يا سوازيلند
گروه دهم: سنگال - اوگاندا - آنگولا - ليبريا يا مائوريتيوس
**گروهبندي تيمها در منطقه کونکاکاف
گروه اول: السالوادور - سورينام - جزاير کايمن - جمهوري دومينيکن
گروه دوم: ترينيداد و توباگو، گويانا، باربادوس - برمودا
گروه سوم: پاناما - دومينيکا - نيکاراگوئه - باهاماس
گروه چهارم: کانادا - سنت - پورتوريکو - سنت لوسيا
گروه پنجم: گرهنادا - گواتمالا - سنت وين سنت - گرهنادينس و بليز
گروه ششم: هائيتي - آنتيگوئا و باربودا - کوراکائو - جزاير ويرجين
پس از برگزاري رقابتهاي اين 6 گروه، تيمهاي برتر هر گروه به مرحله دوم گروهي رقابتها صعود خواهند کرد که گروهبندي مرحله دوم نيز به شرح زير است:
گروه A: آمريکا - جامائيکا - تيم اول گروه پنجم - تيم اول گروه ششم
گروه B: مکزيک - کاستاريکا - تيم اول گروه اول - تيم اول گروه دوم
گروه C: هندوراس - کوبا - تيم اول گروه چهارم - تيم اول گروه سوم
**53 تيم قاره اروپا در 9 گروه حريفان خود را شناختند
گروهبندي قاره اروپا به شرح زير است:
گروه اول: کرواسي - صربستان - بلژيک - اسکاتلند - مقدونيه - ولز
گروه دوم: ايتاليا - دانمارک - چک - بلغارستان - ارمنستان - مالت
گروه سوم: آلمان - سوئد - ايرلند - اتريش - جزاير فارو - قزاقستان
گروه چهارم: هلند - ترکيه - مجارستان - روماني - استوني - آندورا
گروه پنجم: نروژ - اسلووني - سوئيس - آلباني - قبرس - ايسلند
گروه ششم: پرتغال - روسيه - رژيم اشغالگر قدس - ايرلند شمالي - آذربايجان - لوکزامبورگ
گروه هفتم: يونان - اسلواکي - بوسني هرزگوين - لتوني - ليتواني - ليختن اشتاين
گروه هشتم: انگليس - مونته نگرو - اوکراين - لهستان - مولداوي - سن مارينو
گروه نهم: اسپانيا - فرانسه - بلاروس - گرجستان - فنلاند
در اين قاره و از بين 53 کشور فوق 13 کشور راهي جام جهاني خواهند شد. در اين گروهبندي همگروه شدن فرانسه قهرمان جام جهاني 1998 با اسپانيا قهرمان جام جهاني 2010 از نکات قابل توجه است.
**آمريکاي جنوبي؛ همه تيمها در يک گروه:
در اين منطقه نيز علاوه بر برزيل که به دليل امتياز ميزباني اتوماتيکوار در جام جهاني 2014 حضور دارد، تيمهاي آرژانتين، بوليوي، شيلي، کلميا، اکوادور، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا در يک گروه و به صورت رفت و برگشت ديدار ميکنند تا در نهايت تيمهاي صعود کننده به جام جهاني پس از 16 هفته رقابت مشخص شوند.
**تيمهاي اقيانوسه در دو گروه:
در اين منطقه نيز 8 تيم طبق برنامه زير در دو گروه با هم ديدار ميکنند:
گروه اول: وانوآتو - نيو کالدونيا - تيم اول مرحله اول مقدماتي - تاهيتي
گروه دوم: فيجي - نيوزيلند - جزاير سليمان - نيو گينه پاپوا
**سهميه قارههاي مختلف براي حضور در جام جهاني 2014 برزيل به شرح زير است:
آفريقا: 5 سهميه کامل
آسيا: 4 سهميه کامل و يک سهميه در پليآف
کونکاکاف: 3 سهميه کامل و يک سهميه در پليآف
اروپا: 13 سهميه کامل
اقيانوسه: يک سهميه در پليآف
آمريکاي جنوبي: 4 سهميه کامل و يک سهميه در پليآف همراه با برزيل ميزبان
در مرحله مقدماتي 824 بازي برگزار ميشود تا چهره 31 کشور برتر فوتبال جهان همراه با برزيل ميزبان يراي حضور در معتبرترين رقابت فوتبال در جهان يعني رقابتهاي جام جهاني در سال 2014 مشخص شود.
همچنين در بازيهاي پليآف تيم پنجم قاره آسيا بايد با تيم پنجم منطقه آمريکاي جنوبي ديدار کند و تيم برتر قاره اقيانوسيه نيز به مصاف تيم چهارم منطقه کونکاکاف خواهد رفت.
ویرایش توسط ! ALi LOVE ! : 2011/07/31 در ساعت 12:24
-
2 کاربر از پست مفید ! ALi LOVE ! سپاس کرده اند .
کلمات کلیدی این موضوع
مجوز های ارسال و ویرایش
- شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
- شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
- شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
- شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
-
مشاهده قوانین
انجمن