ديويد بکام ستاره سال‌هاي پيش تيم ملي فوتبال انگليس و منچستريونايتد گفت که فعلا برنامه‌اي براي خداحافظي ندارد و مي‌خواهد تا پايان قراردادش با گالکسي به کار در اين تيم ادامه دهد.
وي افزود: از تمام دقايق حضورم در گالگسي لذت مي‌برم، اما بايد اين را گفت که پيشرفت ليگ فوتبال در آمريکا و علاقه‌مند ساختن مردم به آن نيازمند وقت زيادي است. عده‌اي معتقدند که حضورم در فوتبال آمريکا، مردم را به ورزشگاه مي‌کشاند و منجر به رونق يافتن فوتبال در اين کشور مي‌شود، اما از ابتدا هم گفته‌ام که رونق فوتبال در آمريکا و علاقه‌مند ساختن مردم نيازمند 10 ـ 15 سال وقت است، چرا که از ليگ آمريکا 16 سال بيشتر نمي‌گذرد.
بکام افزود: رونق فوتبال در آمريکا شروع شده، اما به کندي پيش مي‌رود. در اين فصل شاهد شکستن چندين رکورد بوده‌ايم تعداد تماشاگران در ورزشگاه زياد شده است و چند تيم و ورزشگاه جديد نيز ظهور يافته‌اند که اين مي‌تواند خبرهاي خوبي باشد.
بازيکن سابق رئال مادريد پيوستن به جرگه مربيان و کارهاي اداري فوتبالي را رد کرد و گفت: نمي‌خواهم سرمربي‌گري و يا پست‌هاي جانبي ورزشي را عهده‌دار شوم. بلکه دوست دارم در مستطيل سبز حضور يابم و کودکان را تمرين دهم. اما نمي‌توانم خودم را در خارج از مستطيل سبز و در منطقه مخصوص مربيان تصور کنم.
بکام درباره آنچه که در حال حاضر در فيفا مي‌گذرد و مشکلاتي که به دنبال فساد و تباني در خلال انتخاب ميزبانان جام جهاني 2018 و 2022 به وجود آمد، گفت: با قطر و روسيه دشمني ندارم، براي آن‌ها احترام قائل هستم اين دو کشور قبل از اين فرصت برگزاري ميزباني جام جهاني را نداشته‌اند و اين حق آن‌ها است که ميزبان چنين رقابت‌هايي باشند. خوب شد که روسيه به عنوان ميزبان جام جهاني 2018 انتخاب شد، چرا که چنين انتخابي مي‌تواند که به نسل‌هاي جديد در سراسر جهان سود برساند، اما برگزاري اين رقابت‌ها در قطر شگفت‌انگيز خواهد بود. با اين دو کشور دشمني و اختلافي ندارم، بلکه اعتراض ما درباره روند انتخاب ميزبانان بود. قبل از برگزاري مراسم انتخاب ميزبانان، بسياري اين اطمينان را به ما دادند که در انتخابات به ما راي مي‌دهند اما عکس آن رخ داد و اين ما را بسيار ناراحت کرد.
بکام در پايان درباره برنامه آينده‌اش و احتمال بازگشت به فوتبال اروپا گفت: مدت‌ها است که گفته‌ام بازي در گالکسي را دوست دارم. مديريت در اين تيم عالي است و مي‌خواهم جواب زحمات آن‌ها را بدهم و در قهرماني اين تيم سهم داشته باشم در پايان فصل تصميم خواهم گرفت اما بايد اين را بگويم که نمي‌خواهم در حال حاضر از فوتبال خداحافظي کنم چرا که احساس مي‌کنم هنوز توانايي بازي کردن را دارم.