پرويز مظلومي در نشست خبري باشگاه استقلال در جمع خبرنگاران با تسليت به يکي از اهالي رسانه که نزديکان خود را از دست داده، در پاسخ به اين سؤال که تيم شما بايد قهرمان شود و در اين خصوص چه توضيحي داريد، اظهار داشت: من نمي‌دانم که در اين چند روزه چه اتفاقي افتاده که قول قهرماني تبديل به يک معضل براي ما شده است.
وي افزود: بارها در اين مورد صحبت کرده‌ايم و گفته‌ايم استارت ما براي قهرماني است حالا با هر ترکيبي که مي‌خواهد باشد. از فتح‌الله‌زاده تشکر مي‌کنم که به جز يکي دو مورد نفرات اصلي ليست ما را به خدمت گرفت و اين وظيفه ما را سنگين مي‌کند که تلاش بيشتري انجام دهيم.
سرمربي استقلال گفت: اين روزها هر کسي که مرا در خيابان مي‌بيند قهرماني مي‌خواهد اما با اسم‌ها نمي‌توان قهرمان شد. بايد اتحاد داشته باشيم و بتوانيم بدون حاشيه به اين مهم برسيم که مطمئن هستم قهرماني دور از دسترس نيست. بارها گفته‌ايم دادن قول قهرماني کافي نيست و با اين حرف قهرماني به دست نمي‌آيد. قبول داريم که رقباي سرسختي در پيش داريم و کارمان سخت است و اين فشارها که به مجموعه وارد مي‌شود، چندان مناسب نيست ولي من اميدوارم از اين آزمون سخت موفق بيرون بياييم.
مظلومي در پاسخ به اين انتقاد که يازده نفر اصلي اين تيم ستاره هستند اما روي نيمکت در پست‌هايي مثل دروازه‌باني و دفاع مشکل دارد گفت: در مورد بحث گلري امسال به اين نتيجه رسيديم که دو گلر همسطح نداشته باشيم چرا که در گذشته مشکلاتي در اين زمينه ايجاد شده است. تصميم گرفتيم يک گلر يک داشته باشيم و گلر دوم ما با دروازه‌بان اول تفاوت داشته باشد. مي‌خواستيم از سهميه ليگ برتري استفاده کنيم اما ليست ما پر شده بود. زرين ساعد هم در ليگ يک بازي کرده تجربه کافي دارد. او 30 سال سن دارد و فکر نمي‌کنم مشکلي پيش بيايد. در پست‌هاي ديگر هم بازيکناني داريم که در چند قسمت مي‌توانند بازي کنند مثل ميثم حسيني، جاسم کرار يا فريدون زندي.
وي خاطرنشان کرد: تيمي که بسته شده شايد کامل نباشد اما در پست‌هاي مختلف مشکل نداريم. در بحث دفاع وسط هم با يک بازيکن خارجي حرف زديم اما نتوانست خودش را به ايران برساند. به فکر تقويت دفاع هستيم در جلسه‌اي هم که در باشگاه داشتيم تصويب شد دفاع خارجي جذب کنيم.
مظلومي در ادامه اظهار داشت: فتح‌الله‌زاده مختار است هر طور که دوست دارد حرف بزند چون او مدير عامل من است اما هدف من اين است که کارم را با قدرت انجام ‌دهم و اگر در من نمي‌ديد که تيم را قهرمان کنم به من اجازه نمي‌داد کارم را ادامه دادم. اميدوارم که اين سريال قول قهرماني هر چه سريع‌تر قطع شود و ادامه پيدا نکند.
اين مربي تاکيد کرد: در کنار پورحيدري به عنوان دستيار اول قهرماني‌هاي زيادي آورده‌ايم اما آرزويم اين است که بعد از سال‌ها وقتي سرمربي استقلال شدم به دنبال قهرماني در ليگ برتر باشم و خودم را در فينال ليگ قهرمانان آسيا ببينيم. سال گذشته نقاط ضعفي داشتيم و امسال بايد آنها را جبران کنيم شما از بيرون به قضايا نگاه مي‌کنيد. هيچ کس نمي‌داند چه سختي‌هاي کشيديم تا اين بازيکنان را به خدمت بگيريم.
وي تاکيد کرد: بعضي‌ها فکر مي‌کنند من و فتح الله زاده مشکل داريم. حتي در بعضي مواقع فتح الله زاده در جلسات فرياد مي‌زند اما فرياد او به بيرون نمي‌رسد. شرايطي که در تيم ما وجود داشت از نظر مالي بسيار سخت بود و جمع کردن اين نفرات با توجه به بدهي‌ها کار ساده‌اي نبود. اين تيم نماينده آسيا است ولي در بعضي مواقع نگاه ملي‌مان را فراموش مي‌کنيم که به 4 تيم نماينده ايران با نگاه ملي رفتار کنيم.