لوئیس آلوارو ریبه یرو، رئیس باشگاه سانتوس در صحبتهایی اعلام کرد که این باشگاه برزیلی هر دو پیشنهاد رئال برای جذب نیمار را رد کرده است.

ریبه یرو در صحبتهایی اعلام کرد که بعید است که نیمار در بازار تابستانی به رئال مادرید منتقل شود؛ چون سران این باشگاه هیچ تصمیمی برای فروش ستاره 19 ساله شان ندارند.

این در حالی است که یک روز پیش رئیس باشگاه سانتوس تهدید کرده بود که از رئال به خاطر نادیده گرفتن خواسته های این باشگاه برزیلی شکایت خواهد کرد.

ریبه یرو اکنون به لانسنت گفت:« ما هیچ تمایلی برای فروش نیمار نداریم و این را رسما اعلام کرده ایم.

شنیده می شد که سران رئال برای جذب نیمار پیشنهادی داده اند ولی گویا سران سانتوس برنده این نبرد هستند و قصد ندارند تا سران رئال را تحت فشار بگذارند:« در همان درخواست ما تا پایان ماه فرصت داشتیم تا پاسخ بدهیم و من قبل از آن هم گفته بودم که پاسخ ما نه است و این را روز دوشنبه رسما اعلام کردم. آنها دو گزینه را مطرح کردند : یکی بردن نیمار در بازار تابستانی بود و دیگری بردن او در زمانی دیگر ولی ما این را نمی خواهیم.»

مبلغ ذکر شده در بند جدایی زودهنگام نیمار 45 میلیون یورو است که سران رئال اعلام کردند که آماده پرداخت این مبلغ هستند. هرچند که ریبه یرو نظر دیگری دارد:« این پیچیده است.نمی دانم که آیا سران رئال واقعا این مبلغ را می پردازند تا نه ولی این نبرد بلندمدتی است. سانتوس هم تیم کوچکی نیست.ما در جام جهانی باشگاه ها حضور خواهیم داشت.»