علي فتح‌الله‌زاده در گفتگویی در خصوص آخرين وضعيت خسرو حيدري، ناراحتي علي دايي از باشگاه استقلال و ديدار با سپاهان صحبت‌هاي زير را مطرح کرد:
* سرانجام خسرو حيدري بازيکن استقلال است يا سپاهان؟ سپاهاني‌ها اعلام کرده‌اند نام خسرو حيدري را در فهرست‌شان قرار داده‌اند.
از نظر ما حيدري بازيکن استقلال است و کار تمام شده است. به هيچ‌وجه امکان ندارد نام خسرو حيدري در فهرست سپاهان باشد. اين قضيه نهايتاً به کميته انضباطي کشيده مي‌شود و يا خسرو براي هيچ يک از دو تيم نمي‌تواند بازي کند و يا بازيکن استقلال معرفي مي‌شود. البته شايد پشت پرده خبري است که من نمي‌دانم اما با قاطعيت مي‌گويم مشکلي با سپاهان نداريم.

* ظاهراً مسئله سر مبلغ رضايت‌نامه اين بازيکن است.
سر مبلغ در حال مذاکره با سپاهاني‌ها هستيم. حسيني رئيس هيئت مديره سپاهان مصاحبه کرد و گفت: ما در مورد خسرو حيدري ديد ملي داريم و براي صدور رضايت‌نامه‌اش پولي نمي‌گيريم. حالا شايد از انجام اين مصاحبه پشيمان شده باشد.

* اگر باشگاه سپاهان از مبلغ 250 ميليون تومان کوتاه نيايد چطور؟
دعوا که نداريم، مذاکره مي‌کنيم. مطمئن باشيد اگر سرمربي تيم تشخيص دهد خسرو حيدري فردا براي استقلال به ميدان مي‌رود.

* برخي مي‌گويند سپاهان به دليل رويارويي استقلال در هفته اول اين کار را انجام مي‌دهد...
رقابت است و در رقابت همه چيز پيش مي‌آيد. ديگر نمي‌دانم محکم‌تر از اين چه بگويم؛ خسرو حيدري بازيکن استقلال است.

* ديدار فردا با سپاهان را چطور پيش‌بيني مي‌کنيد؟
بازي خوبي مي‌شود. به هرحال سپاهان قهرمان ليگ است. مسابقه در اصفهان سخت است و اميدوارم استقلال بدون امتياز از اصفهان بازنگردد.

* از پول خبري نشد؟
هنوز پولي نرسيده است.

* علي دايي روز گذشته در نشست خبري از اينکه در جسن استقلال صداي او تقليد شده، ناراحتي‌اش ار اعلام کرد.
قبل از هر چيز بايد بگويم از برخي از خبرنگاراني که سؤال را به شکل بدي به علي دايي منتقل کردند گله دارم اما بايد بگويم که برنامه اجرا شده دلقک‌بازي نبود. سامان گوران هنرمند است. طنز با دلقک‌بازي فرق دارد. ايشان تقليد صدا کرد و اداي کسي را در نياورد. من رسما از علي دايي به خاطر اينکه ناراحت شده معذرت‌خواهي کردم. حتي در همان جشن مانع ادامه برنامه شدم اما کسي اين را نديد.

* اگر معتقد هستيد که اين کار طنز است، چرا از علي دايي عذرخواهي مي‌کنيد؟
به اين دليل که هر کس اين مسائل را از ديد خود نگاه مي‌‌کند. من چون خودم هنري هستم و کار طنز را دوست دارم از تقليد صدا ناراحت نمي‌شوم ولي علي دايي ناراحت شد و به همين دليل عذرخواهي کردم. از حبيب کاشاني خواهش مي‌کنم اگر مراسمي براي پرسپوليس گرفت گوران را دعوت کند و صداي من را تقليد کند.
هر روز کاريکاتور ما در روزنامه‌ها چاپ مي‌‌شود و يا يکي از روزنامه‌هاي ورزشي در يک ستون ثابت خود هر روز از من مطلب طنز مي‌نويسد و ناراحت هم نمي‌شوم. من هم قبول دارم طنز با هجو فرق مي‌کند. با اين حال صحنه‌اي که سامان گوران صداي علي دايي را تقليد کرد براي دايي مي‌فرستم تا اصل قضيه را بداند.

* در مورد سيم کارت‌هاي اعتباري آبي‌سل توضيح بيشتري مي‌دهيد؟
اين کارت‌ها در خارج از کشور تعرفه نازلي دارد و مطمئن هستم که پس از اينکه در اختيار مردم قرار بگيرد مورد استقبال قرار مي‌گيرد. اين کارت‌ها به نام باشگاه استقلال است و براي اين باشگاه سودآوري دارد.

* حرف پاياني؟
فقط مي‌خواهم بگويم که بعضي‌ها مدام در حال ايراد گرفتن از جشن استقلال هستند. خواستم اشاره‌اي کنيد که ما در اين جشن براي اولين بار سرود استقلال را به صورت زنده اجرا کرديم و کارهاي فرهنگي صورت گرفت.