یاد گرفتم که بهترین کلاس درس در جهان،پای حرف بزرگ تر نشستن است.
که ارام بخش ترین احساسات از نگاه کردن،به بچه ای که به ارامی در اغوش شما خوابیده به وجود می اید.
که مهربان بودن مهم تر از بر حق بودن است.
که هرگز نباید هدیه کودکی را رد کرد.
که اگر هیچ کاری نتوانستم برای کسی انجام دهم،حداقل او را دعا کنم.
که گاهی نیاز یک انسان دستی نگاه دارنده،و قلبی فهیم است.
یاد گرفته ام که همیشه از خداوند به خاطر دادن همه مایحتاجمان سپا سگزار باشم.
که اتفاقات و حوادث زندگی روزمره،زندگی را بسیار جذاب و تماشایی میکند.
که در زیر ظاهر و پوسته ی به ظاهر سخت هر کسی،شخصی وجود دارد که شیفته قدردانی است.
که شتاب من برای چیست در حالی که خداوند نیز،همه کارها را در یک روز انجام نداده.
که غفلت از حقایق،انها را تغییر نخواهد داد.
که با در میان گذاشتن راز خود با هر کس،تنها به او اجازه داده ای تا به تو اسیب برساند.
یاد گرفته ام که نه زمان،بلکه عشق مرهم همه زخمهاست.
که اسان ترین راه برای رشد و تعالی،دوستی با افراد باهوش تر و ممتاز تر از خود است.
که فردی که به دیدار ما می اید،استحقاق لبخندی از جانب مارا دارد.
که چیزی شیرین تر از خوابیدن در کنار کودکانمان و حس کردن بر خورد نفس آنها به گونه هایمان نیست.
که زندگی سخت است و من از آن سخت تر.
که زمانی تصمیم به تلافی کردن می گیرید،تنها به فرد مقابل اجازه میدهید که به آزار دادن شما ادامه دهد.
یاد گرفته ام که فرصتها هرگز از بین نمیروند،بلکه ان چه را که من از دست میدهم،دیگری به دست خواهد اورد.
که تا زمانی که عاشق نشده ام هیچ گاه کامل نخواهم بود.
که اگر در وجود خود به تلخی ها پناه دهید،خوشی ها در وجود دیگری پناه خواهند گرفت.
که هر قدر زمان کمتری داشته باشیم،کارهای بیشتری راانجام خواهم داد.
که کاش توانسته بودم پیش از مرگ پدرم،تنها یک بار دیگر به او بگویم چقدر دوستش دارم.
یاد گرفته ام که فرد باید مراقب باشد،سخنانش نرم و لطیف باشد چرا که فردا باید خود،انها را بخورد.
که خنده راهی ارزان برای زیبا کردن نگاه هاست.
که به نصیحت تنها در دو زمان نیاز است،وقتی که مورد نیاز باشد و وقتی که خطری زندگی را تهدید کند.
همه دوست دارند بر قله کوه زندگی کنند،اما رشد و تعالی هنگامی اتفاق می افتد که در حال بالا رفتن از ان هستی.
اندی رونی(مفسر امریکایی)

14 ژانويه

زادروز «اندي روني» مفسر تلويزيوني معاصر اندی رونی مفسر امریکاییAndy Rooneyامروز زادروز «اندي رونيAndy Rooney» مفسر تلويزيوني معاصر است كه 14 ژانويه 1919 در شهر آلباني ايالت نيويورك در يك خانواده ايرلندي تبار به دنيا آمد و با وجود اين كه 87 سال از عمرش مي گذرد همچنان به تفسير نگاري و تفسير گويي تلويزيوني ادامه مي دهد و معروفترين تفسيرهاي او هر يكشنبه در مجله تلويزيوني «سيكستي مينيتز» شبكه «سي بي اس» پخش مي شود و اعلام شده است كه 60 ميليون بيننده دارد. اندي كار روزنامه نگاري را از سال 1942 (64 سال پيش) و با پوشش جنگ جهاني دوم در جبهه هاي اروپا آغاز كرده و چهار دهه پيش از رسانه هاي چاپي به راديو ـ تلويزيون منتقل شده است كه سمعي و بصري است. اندي 11 كتاب برخواننده نيز منتشر كرده كه معروفترين آنها « كامان نان ـ سنس» است كه درست در دويستمن سال انتشار كتاب توماس پين تحت عنوان «كامان سنس (عقل سليم» انتشار يافت. اندي در اين كتاب كه معنايش «مزخرفات» است اوضاع جامعه و رابطه سياستمداران و مردم معمولي كه فريب حرفهاي آنها را مي خورند تشريح كرده است. كتاب معروف ديگر او تاريخ سياهپوستان آمريكايي است. اندي در گفتن تفسير صراحت لهجه دارد و ملاحظات را رعايت نمي كند. اميلي دختر اندي نيز يك روزنامه نگار و مدير اخبار تلويزيون ماساچوست است.

اندی رونی: شرط نامزد شدن در انتخابات باید گذراندن آزمایش هوش و امتحان معلومات عمومی قرار داده شود اندی رونی مفسر امریکایی «اندی رونی» مفسر آمریکایی در برنامه خود در تلویزیون سی بی اس گفت: رئیس جمهور فردی است که یک جامعه دست کم برای چهار سرنوشت خود را به او می سپارد، و این، موضوع کوچکی نیست. چرا مقرر نداشته اند که شرط نامزد شدن برای احراز این مقام، قبول شدن در آزمایش هوش ، معاینه جسم و روان و امتحان معلومات عمومی باشد؟. اگر یک رئیس جمهور مقدمات اقتصاد، حقوق ، تاریخ و جغرافیا را نداند گزارشهایی را که به او می دهند و عموما با توجه به ضیق وقت او خلاصه تهیه می شود به وضوح درک نمی کند و تصمیماتی که می گیرد ممکن است نتیجه مطلوب نداشته باشد. دمکراسی فقط آوردن اکثریت آراء نیست. باید افرادی را به مردم برای دادن رای معرفی کرد که از لحاظ جسم و روان و هوش کامل باشند و مقدمات و دست کم راه مطالعه هر کاری را بدانند.