علي فتح الله زاه پس از شکست 3 بر 2 تيمش مقابل تراکتور سازي تبريز در جمع خبرنگاران گفت: قبل از دربي بايد اين بازي را مي‌برديم که متاسفانه اين اتفاق نيفتاد.

وي ادامه داد: از تماشاگران تشکر مي‌کنم که با حضور 90 هزار نفري خود استقبال خوبي از بازي به عمل آوردند.

فتح الله زاه تاکيد کرد: اين باخت لازم بود چرا که تيم مغرور شده بود اما ما در بازي نباختيم و يک سري مشکلات باعث شد تا نتيجه را از دست بدهيم. ديديد که با 3 سانتر 3 گل خورديم.

وي در پاسخ به اين سؤال که آيا استقلال ضعيف شده است، گفت: ما ضعيف نشديم و اين اتفاقات مي‌تواند براي همه رخ دهد. ديديد وقتي که بازي تمام شد باز هم هواداران تيم را تشويق کردند. نمي‌دانم چرا اينها را نمي‌ببنيد. جايي که هواداران مي‌گفتند "حاجي با تعصب" با اين حال من خجالت مي‌کشيدم.

سرپرست باشگاه استقلال در ادامه اين گفت و گو اشاره به اينکه استقلال تيم دوم جدول است و اگر در رده پانزدهم بوديم شما چه مي‌کرديد در مورد دربي 71 گفت: مطمئن باشيد دربي باز نيستيم. در مورد پيروزي قولي نمي‌دهم اما به تراکتوسازي باختيم که دربي را ببريم.

وي در مورد اينکه امشب 10 درصد ورزشگاه به هواداران تراکتور سازي تعلق داشت گفت: هواداران اين تيم پرشور هستند و در اين مسابقه رسم مهمان نوازي را به جا آورديم تا اذيت نشوند.

فتح الله زاه همچنين در مورد شعار هواداران استقلال در مورد قلعه نويي و اکبر پور گفت: به قلعه نويي بي احترامي نشد اما وقتي تراکتور سازي ضد فوتبال را شروع کرد هواداران نيز شروع کردند اما من شعار "بي غيرت" عليه کسي نشنيدم.

وي ادامه داد: اکبر پور هم قبل از بازي عليه استقلال حرف هاي زيادي زده بود. به نظر من بازيکناني که نان يک تيم را مي‌خورد بايد رعايت آن تيم را داشته باشد. اکبر پور از اول اين هفته مدام در تمام روزنامه‌ها براي استقلال کري خوانده و مصاحبه‌هاي مختلفي کرد.

سرپرست استقلال با بيان اينکه فکر مي‌کنيد نمي‌توانيم در تبريز حريفمان را شکست دهيم، در مورد ارنج استقلال و اينکه آيا اين ارنج دفاعي بود گفت: معتقدم که کرار جاسم نتوانست خوب بازي کند و بايد تعويض مي شد. البته اين مسائل فني است و نبايد در آن دخالت کنم.

وي در مورد اشتباهات پرويز مظلومي در اين مسابقه تاکيد کرد: اگر مربيان اشتباه نکنند فوتبال هميشه با نتيجه مساوي به پايان مي‌رسد.

فتح الله زاده تصريح کرد: به استقلال نمره مردودي مي دهم و اين يعني خوب بازي نکرديم.

وي در مورد اينکه آيا استقلال بعد از اين بازي جريمه مي‌شود گفت: منتظر دربي هستم که هر دو بازي را باهم حساب کنند.

سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينکه اگر امروز قلعه نويي سرمربي استقلال بود آيا وضعيت اين تيم بهتر نبود گفت: همه مربيان هم برد دارند و هم باخت و بايد پس از مسابقات اين ارزيابي را به عمل آورد. در حال حاضر نمي‌توانيم چيزي را مقايسه کنيم.

وي همچنين در مورد اينکه با اعلام اسامي هيئت مديره تمرکزش را ازدست نداده است گفت: يادآور شد به اين مسائل توجهي ندارم. استقلال دوم جدول است و ديگران فاصله هاي زيادي دارند و سعي مي‌کنيم اين فاصله را حفظ کنيم. ما بازي‌هاي سخت‌مان را انجام داديم و خوب نتيجه گرفتيم. پس از دربي به بازي‌هاي راحت مي‌رسيم.

فتح الله زاده در مورد اينکه اگر استقلال در دربي نتيجه نگيرد بايد منتظر اتفاقاتي روي نيمکت اين تيم باشيم گفت: ما بالاي جدول هستيم و هيچ اتفاقي نمي‌افتد.