حسن روشن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شکست 3 بر 2 استقلال برابر تراکتورسازی عنوان کرد: این بازی را کامل ندیدم.
وی در پاسخ به این سؤال که چه طور به عنوان رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال دیدار این تیم را تماشا نکرده،‌ گفت: تا وضعیت رضا رجبی در این باشگاه روشن نشود دخالتی درکارها نمی‌کنم. من با این اکیپ معاونین و برخی کارکنان در باشگاه سازگار نیستم و این مسئله را به فتح‌الله‌زاده گفته‌ام.
رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال درباره اینکه تکلیف حکمی که از باشگاه استقلال گرفته چه می‌شود،‌ گفت: این حکم را گرفته‌ام اما ظاهرا خودشان پیش‌بینی می‌کردند که چنین باختی می‌آورند. به ما گفتند اگر کمیته فنی تشکیل شود و باخت بیاورند آن را تقصیر ما می‌اندازند. من سکوت کردم و چیزی نگفتم. تشکیل کمیته فنی برای حمایت از کادر فنی بود. با این وضعیت اگر وضعیت آکادمی باشگاه درست شود حکم را به فتح‌الله‌زاده برمی‌گردانم. فکر نمی‌کردم فتح‌الله‌زاده این طور عمل کند.
روشن در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره شرایط فنی استقلال مقابل تراکتورسازی گفت: من این مسابقه را تا زمانی که یک - یک بود دیدم و تقریبا مشخص بود استقلال در این بازی "ببر" نیست چرا که یکی مثل مجیدی برای اینکه سه اخطاره نشود، محتاط بازی می‌کرد. رفتارها و نگاه‌های دو مربی هم نشان می‌داد کدام برنده هستند. در چشمان قلعه‌نویی انگیزه موج می‌زد و برعکس آن مظلومی بود.
روشن در خصوص اینکه پرویز مظلومی یکی از مخالفان تشکیل کمیته فنی است، اظهار داشت: این مسائل مهم نیست. مهم این است که اگر تا سال آینده باشگاه‌ها کمیته فنی نداشته باشند، نمی‌توانند پروانه حرفه‌ای گری از afc بگیرند. اکنون ما می‌توانیم یک کمیته فنی درست و حسابی داشته باشیم یا یک کمیته فنی صوری. فتح‌الله‌زاده باید بداند مدیریت به این نیست که تیمش قهرمان شود بلکه در همه امور باید قهرمان بود.
رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال در خصوص پیش‌بینی دربی با توجه به شکستی که استقلال متحمل شده، گفت: با این شرایط دربی خیلی مشکل شد. پرسپولیس به خودش آمده و با این شرایط می‌تواند خودش را جمع و جور کند. برای استقلال دربی خطرناک است. اگر برای نیمه دوم تغییر آهنگ ندهیم و فقط کت و شلوار بپوشیم و مشاور خوبی هم نداشته باشیم به جایی نمی‌رسیم.
روشن تصریح کرد: من استقلال را دوست دارم و دوست ندارم بازنده باشد اما کسی که سکان را به دست می‌گیرد باید جواب بدهد. هر کس خودش بهتر می‌داند که چه طور مربی شده و چه کسی او را آورده است. پیش از این از فتح‌الله‌زاده قول گرفته بودیم برنامه‌های ارائه شده توسط کادر فنی را به ما بدهد اما من به شما قول می‌دهم که برنامه‌ای وجود ندارد و همه چیز صوری است.