منصور پورحیدری در مورد دربی 71 و شرایط پرسپولیس و استقلال صحبت های زیر را مطرح کرد:
* از وضعیت استقلال بگویید؟
این هفته شرایط برای ما بهتر بود. بچه ها در اختیار کادرفنی بودند و مظلومی هم توانست برنامه های خود را پیاده کند.

* برخی معتقدند اگر فصل گذشته استقلال دو بار توانست برنده دربی باشد به دلیل وجود شما روی نیمکت بوده است.
به هیچ وجه. این بازی به لحاظ فنی تفاوتی با مسابقات دیگر ندارد. مظلومی سال ها روی نیمکت استقلال بوده و تجربه کار در دربی را دارد. این مسئله یک کار گروهی و تصمیم گیرنده نهایی مظلومی است.
بحث روانی در این مسابقه خیلی نقش دارد. مظلومی سعی کرده در این هفته آرامش را در تیم حکمفرما کند. من هم سعی کردم این آرامش را در تیم بوجود بیاورم. از بازیکنان خواستم کمتر مصاحبه کنند. بنابراین شرایط را بد نمی بینم. امیدوارم که یک بازی زیبا انجام شود. این مسابقه اصلا قابل پیش بینی نیست. این قدر در خصوص این بازی حرف می شود معمولا بازی های خوبی از آب در نمی آید.

* شما فکر می کنید اگر هر یک از دو تیم نتیجه نگیرند روزهای سختی را در پیش دارند؟
نباید چنین اتفاقی رخ دهد. فقط شش هفته از لیگ گذشته و هنوز اول راه هستیم. برنده این بازی 3 امتیاز می گیرد نه بیشتر. نتیجه این مسابقه چیزی را ثابت نمی کند چون هنوز تا پایان رقابت ها زمان زیادی است و مهم نتیجه پایان فصل است. برای هواداران دو تیم نتیجه دربی خیلی مهم است اما این نتیجه پایان فصل است که عیار یک تیم را مشخص می کند.

* در چند روز اخیر از سوی پرسپولیسی ها و استقلالی ها کری های زیادی خوانده شده، شما با این کری خوانی ها موافقید؟
همیشه معتقد بودم هیچ چیز بهتر از آرامش نیست و در این چند سال هم تا به حال مصاحبه ای از من نخواندید که کری خوانده باشم. به نظر من این طور آدم خیلی موفق تر است. کری خواندن باعث می شود در زمین بازیکن دچار مشکل شود.

* اما جلوی کری خوانی های فتح الله زاده را نمی توانید بگیرید؟!
ایشان مسئول باشگاه است. فتح الله زاده هم کری نمی خواند و از طرف رقیب چیزهایی عنوان می شود که ایشان به عنوان مسئول تیم باید پاسخ دهد. گاهی لازم است به خاطر هواداران پاسخ هایی داده شود.

* بحث داوری محسن قهرمانی در دربی است و موضع هایی که دو باشگاه نسبت به او گرفته اند. فکر می کنید حضور یک داور خاص روی بازی تاثیر بگذارد؟
به نظرم اسم نمی تواند مهم باشد. داور این مسابقه می داند به غیر از 100 هزار نفری که در ورزشگاه هستند میلیون ها بیننده تلوزیونی قضاوت او را زیر نظر دارند پس سعی می کند بهترین کار را ارائه کند. من فقط می گویم داور این مسابقه باید کسی باشد که آرامش داشته باشد و برخورد خوبی با بازیکنان کند تا مشکلی پیش نیاید و به دو تیم آرامش دهد.

* شما فکر می کنید مرد دربی کدام بازیکن باشد؟
دو تیم دو بازیکن با تجربه به نام های مجیدی و کریمی دارند. این دو می توانند از تاثیرگذاران باشند. هر چند که در چنین بازی هایی می تواند یک بازیکن جوان هم تاثیر گذار باشد اما تجربه نشان داده که بازیکنان با تجربه در چنین مسابقاتی بیشتر به کمک تیم می آیند. هر بازیکنی آرامش بهتری داشته باشد می تواند به تیمش کمک کند.

* تکلیف مدافع نیوزلندی چه زمانی مشخص می شود؟
او فعلا در تمرین حضور دارد. تا اینجا که خوب بوده البته نظر نهایی را مظلومی باید بدهد.