علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص دیدار روز جمعه با پرسپولیس و حواشی آن صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

فارس: آقای فتح‌الله‌زاده فکر نمی‌کنید برای پرسپولیس خیلی کُری می‌خوانید؟
من مگر چقدر کُری خوانده‌‌ام؟ روزنامه‌ها را نگاه کنید، آنها دو روزنامه همسوی خود دارند. مگر نمی‌بینید چقدر به ما اولتیماتوم می‌دهند؟ به ما کم لطفی کرده بودند من هم گفتم دربی که جایزه ندارد یک بازی معمولی است و ما قبل‌تر از آنها نیش خورده بودیم.

فارس: برای بازی استرس ندارید؟
دوست دارم یک بازی زیبا شود و تماشاگران از آن لذت ببرند. پرسپولیس و استقلال دو تیم مطرح آسیایی هستند. هیچ مشکلی پیش نمی‌آید همانطور که من و کاشانی رفیق هستیم مظلومی با استیلی و یا فرهاد با علی کریمی دوست هستند. ما با هم مشکلی نداریم. نمی‌توانم بگویم هیچ استرسی ندارم اما به نظرم این بازی با دیگر بازی‌ها فقط کمی فرق می‌کند.

فارس: گفته بودید پاداش نمی‌دهید. دربی قبل هم این را گفتید اما در رختکن پاداش را بر عهده خود بازیکنان گذاشتید.
این سری به رختکن هم نمی‌روم تا پاداش ندهم.

فارس: اصلا از پول خبری هست که بخواهید پاداش بدهید؟
پول کم کم جور می‌شود. تلاش‌هایی انجام داده‌ایم.

فارس: ظاهرا 20 شهریور باید چک مجتبی جباری پاس می‌شد؟
وقتی اعتراضی نمی‌کند یعنی مشترک مورد نظر یافت شده است! از مدت‌ها قبل به او چک داده بودیم و باید به قولمان عمل می‌کردیم.

فارس: شما فکر می‌کنید مرد دربی چه کسی می‌شود؟
خیلی سخت است که از استقلال بخواهم اسم ببرم اما فکر می‌کنم از طرف پرسپولیس علی کریمی و از طرف استقلال فرهاد مجیدی تأثیرگذار باشند. به بازیکن گمنامی که بتواند مرد دربی بشود باید جایزه دهیم.

فارس: دربی را پیش بینی می‌کنید؟
فکر می‌کنم یا 3 بر یک و یا 4 بر 2 به نفع استقلال می‌شود.

فارس: یعنی اگر نتیجه برعکس شود، فردای دربی همین مقدار خوشحال هستید؟
بله، ‌هیچ فرقی نمی‌کند چون هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اگر ما ببازیم همچنان 13 امتیازی هستیم و پرسپولیس از ما پائین‌تر خواهد بود. آنها در دربی هر کاری کنند به ما نمی‌رسند. من یک مطلبی به دوستان پرسپولیسی‌ام بگویم و آن اینکه این مصاحبه‌هایی که می‌کنم با چاشنی طنز است و به دل نگیرند. دوست دارم با این صحبت‌ها کمی این مسابقه را از خشکی در بیاورم و یک جنجال دوست داشتنی به آن بدهم.

فارس: قرار است شب دربی از پیشکسوتان استقلال کسی به اردو بیاید؟
من همین جا اعلام می‌کنم قدیمی‌های استقلال احتیاجی به دعوت ندارند و آنها هر وقت که دوست داشته باشند در به رویشان باز است.

فارس: داور دربی مشخص شد؟ می‌گویند قهرمانی قرار است داور باشد.
هنوز که چیزی اعلام نکردند اما جالب است که دوستان پرسپولیسی می‌گویند قهرمانی استقلالی است درحالی که همین داور سال گذشته گل آفساید این تیم را سالم اعلام کرد. به هرحا ما موضعی نگرفتیم. قهرمانی هم داور بزرگی است اما حرفمان این است اگر قرار باشد به داوری اتهامی وارد شود، نمی‌تواند تمرکز کند. همه داوران ایرانی از داوران خارجی بهتر هستند و هر داوری قضاوت این دیدار را برعهده بگیرد او را می‌پذیریم.

فارس: سرانجام اسامی هیئت مدیره استقلال ناقص به afc ارسال شد یا خیر؟
چون من هیچگونه اختیاری در این مورد ندارم نمی‌توانم حرفی بزنم. ما کارمند و کارگزاریم. کسی که مسئولیت دارد می‌داند که چه وقتی باید اسامی را اعلام کند. فقط می‌توانم آرزو کنم به پرسپولیس و استقلال لطمه نخورد.