حميد استيلي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش در برابر استقلال گفت: در بازي هفته گذشته چند بازيکن مصدوم و بيمار داشتيم اما توانستيم با بازي خوب نتيجه مطلوبي در آن بازي کسب کنيم و در يک هفته اخير نيز باتمرينات خوبي که داشته‌ايم خود را براي بازي با استقلال آماده کرديم در اين هفته پيشکسوتان پرسپوليس هم به لطف داشتند و با حضور در تمرينات به ما روحيه دادند که از آن‌ها به ويژه علي پروين تشکر مي‌کنم.

استيلي ادامه داد: مي‌خواهيم جمعه يک بازي جوانمردانه برگزار کنيم و فقط به دنبال برد و باخت نباشيم. نتايج به تاريخ سپرده مي‌شوند و آنچه مي‌ماند احترام دو رقيب به يکديگر است.اين که ما درباره نتيجه صحبت کنيم خيلي خوب است اما تخريب رقيب اصلا کار خوبي نيست و نبايد همه چيز را فداي اين بازي کنيم.

وي در ادامه اظهار کرد: من هميشه به بزرگان و پيشکسوتان فوتبال احترام گذاشتم پرويز مظلومي نيز پيشکسوت فوتبال ماست و من همين جا شانه او را به نشانه احترام بوسيدم مهم اين است که ما در زمين تمام تلاش خود را انجام دهيم که براي اين کار ما در يک هفته اخير تمام تمرين‌هاي تکنيکي، تاکتيکي و روحي و رواني را انجام داديم و باقي کار دست خداست.

وي در ادامه درباره تاثير شکست استقلال برابر تراکتورسازي در هفته گذشته و تساوي تيمش در برابر ذوب‌آهن در اين بازي گفت: ما در هفته گذشته روي اين مسئله کار کرده‌ايم تا دچار غرور کاذب نشويم. استقلال نيز حتما براي برطرف کردن تبعات آن شکست تلاش کرده است اما در مجموع اين دو نتيجه مي تواند در اين بازي موثر باشد.

سرمربي پرسپوليس در ادامه بر خلاف پرويز مظلومي که کسب نتيجه را اولويت کاري تيمش دانسته بود، خاطرنشان کرد: براي ما هم نتيجه خيلي مهم است اما در کنار آن به بازي خوب نيز فکر مي‌کنيم. تيمي که خوب بازي مي‌کند نتيجه را نيز مي‌گيرد.

وي در ادامه درباره‌ي احتمال رسيدن مهرداد اولادي به بازي روز جمعه گفت: او تا چهارشنبه به صورت انفرادي تمرين مي‌کرد و به همين دليل شرايطش براي بازي با استقلال مساعد نيست ضمن اين که پزشکان تيم توصيه کرده‌اند که از او در بازي جمعه استفاده نکنيم اما در مجموع بايد بگويم خوشبختانه مصدوميت در تيم ما بسيار کم است و به جزو محمد منصوري که تمرين نمي‌کند باقي بازيکنان در تمرينات شرکت مي‌کنند.

استيلي همچنين درباره‌ي شعارهاي هواداران تيمش در حمايت از علي دايي در بازي‌هاي گذشته نيز گفت: اين مسئله از ابتداي ليگ وجود داشته است خدا را شکر مي‌کنم که تماشاگران به جاي اين که حرف بدي بزنند يکي از قهرمانان ملي را تشويق مي‌کنند. تماشاگران ما بايد بدانند اگر صبور باشند و ما را حمايت کنند مي‌توانيم موفق باشيم. سال گذشته پرسپوليس با وجود بازي خوبش نتوانست نتيجه بگيرد ولي ما سعي مي‌کنيم امسال در کنار بازي خوب نتيجه را نيز بگيريم.

وي ادامه داد: تماشاگران ما فوتبال خوب را دوست دارند چرا که آنچه به فوتبال جذابيت مي‌دهد بازي خوب است هنوز هم هواداران ما به بازي‌هاي زمان دنيزلي اشاره ميکنند و مي‌گويند آن زمان پرسپوليس خوب بازي مي‌کرده است. اين را نيز بگويم که تيم ما تنها شش هفته است که کنار هم هستيم.ولي تيم‌هايي هستند که چند سال است با هم هماهنگ هستند.مثلا بازي ذوب‌آهن در برابر سوون سامسونگ را ديديد که چه نتيجه‌اي در کره گرفت ما افتخار مي کنيم که در اصفهان با اين تيم مساوي کرديم.

سرمربي پرسپوليس در پايان درباره سيستم بازي تيمش در برابر استقلال گفت: من با هر تيمي کار کرده‌ام هجومي بازي کرده‌ است ما در بازي جمعه نيز تنها به حمله فکر مي‌کنيم و دفاع را نيز از حمله شروع خواهيم کرد.