مهدی امیرآبادی بازیکن باتجربه تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل پرسپولیس با بیان این مطلب افزود: نتیجه دربی را نمی شود پیش بینی کرد، چرا که این بازی یک مسابقه خاص و غیر قابل پیش بینی است.
نقل از مهر وی در ادامه یادآور شد: من در دربی‌های زیادی بوده‌ام و اینکه می گویم بازی استقلال - پرسپولیس غیرقابل پیش بینی است به خاطر تجربه‌ای است که در این دیدارها دارم. خبرنگاری پرسید: "چرا در دربی تیمی که ضعیف‌تر است شانس بیشتری برای برد دارد؟"، که وی گفت: شما با این سئوال می خواهید، بگویید پرسپولیس از استقلال ضعیف‌تر است؟! من چنین دیدگاهی ندارم. به اعتقاد من هر دو تیم شانس برابری برای پیروزی دارند.
مدافع - هافبک تیم فوتبال استقلال تاکید کرد: با شکستی که هفته گذشته مقابل تراکتورسازی متحمل شدیم انگیزه‌مان برای پیروزی دو برابر شده و می خواهیم ثابت کنیم آن باخت ناگهانی بوده است. با برتری مقابل پرسپولیس شکست مقابل تراکتورسازی را فراموش می کنیم و ثابت می کنیم به دنبال قهرمانی هستیم.
امیرآبادی که در دیدار برگشت فصل گذشته استقلال و پرسپولیس پاس گل برتری آبی پوشان برای آرش برهانی ارسال کرد در پاسخ به این پرسش که "اگر در ترکیب اصلی باشید آیا باز هم پاس گل خواهید داد؟"، گفت: اینکه در ترکیب باشم یا نه بستگی به نظر مربیان دارد اما اگر در زمین باشم تلاش می کنم تا مهره‌ای مثمرثمر برای تیمم باشم در غیر اینصورت دیگر بازیکنان هستند و آنها می توانند پاس گل بدهند و گل بزنند.
وی پرسپولیس را تیمی خوب خواند و گفت: پرسپولیس تیمی است که در هفته گذشته بازی خوبی را مقابل ذوب آهن به نمایش گذاشت و باید این تیم را شکست می داد. این تیم آنقدر مهره خوب دارد که برخی از بازیکنان ملی پوش این تیم روی نیمکت می نشینند. اطمینان دارم بازی عصر جمعه استقلال - پرسپولیس زیبا و تماشایی خواهد بود. مدافع هافبک تیم استقلال از بیان نقاط ضعف پرسپولیس خودداری کرد و گفت: در زمین مسابقه نقاط ضعف و قوت تیم پرسپولیس را مشخص خواهیم کرد!
امیرآبادی در خاتمه تصریح کرد: اینکه من بازی کنم یا نه بسته به نظر مربیان است اما همیشه انگیزه دارم که برای تیمم بازی کنم و فکر کنم هر زمان که برای استقلال بازی کردم مهره‌ای تاثیر گذار برای این تیم بودم.