نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ماهی Black ghost روح سیاه

مدیریت کل سایت
    سپاس ها
    6,269
    سپاس شده 5,732 در 2,484 پست
    نوشته های وبلاگ
    16

Tard ماهی Black ghost روح سیاه

ماهی روح سیاه!!!

ماهی Black ghost روح سیاهماهی Black ghost روح سیاه
    روح سیاه
    یکی از ماهی های جذاب و دیدنی اکواریومی روه سیاه میباشد این ماهی
    گوشت خوار است در دمای ۲۸ درجه سانتیگراد زندگی میکند . نو ع نر یا
    ماده بودن ان را از روی ته دم ماهی میتوان تشخیص داد . نوع نر دم ان
    بلند تر از نوع ماده ان است این ماهی از نظر شکل بسیار ماهی جذابی
    است . و با حرکتهای نمایشی که در اب دارد ماهی بسیار دیدنی به
    شمار میاید.

ین ماهی بسیار مظلوم و ملایم در طول روز، امّا پر تحرّک و خطرناک برای ماهی های کوچک آکواریوم شما در طول شب خواهد بود.
    ماهی Black ghost روح سیاه

دو نوع قهوه ای و سیاه اونو می شناسم که بیشتر نوع سیاه اون توی ایران پیدا می شه.
    در مقابل تغییرات شیمیایی آب خیلی حسّاسه و حتماً باید در آکواریومی نگهداری بشه که بیشتر از 2ماه از طول عمرش گذشته.
    ماهی بسیار شکم مویی به حساب می آد و در مقبل غذا هر کاری براتون انجام میده....
    همون طوری که از اسمش پیداست این ماهی، ماهی سیاهی ها و تاریکی هاست و معمولاً در طول روشنایی روز نمیتونید تو آکواریوم ببینیدش.... برای حل این مسئله راههای مختلفی پیشنهاد کردن مثل گذاشتن جسمی پشت شیشه که ماهی رو گمراه کنه و ماهی سعی کنه پشت اون قایم شه...
    ولی راهی رو که من انتخاب کردم یک راه حل کلّی به شمار میره.
    من به طبیعت واقعی آکواریوم معتقد هستم،
    برای این که بشه ماهی ها رو اون طور که می خواید تربیت کنید باید ماهی های خوش اشتهایی داشته باشید، چون تا به حال حیوانی دیده نشده که بدون غذا دادن و با راه دیگه تربیت بشه.

ماهی ها هم از این قضیه مستثنی نیستن و به کمک غدا می شه تربیتشون کرد.
    تنگ من یه تنگ 250 لیتری هست که پر از انواع گیاهان مختلفه؛
    و البته بر خلاف توصیه بعضی ها که میگن شن کم بریزید کف آکواریوم من شش سانتی متر سنگریزه داره.
    این گیاه ها علاوه بر تکمیل رژیم غذایی ماهی ها به طور مستقیم، به زندگی جانداران میکروسکوپی و ریز مغذّی آب هم کمک میکنن.
    مدفوع ماهی ها رو تجزیه و استفاده می کنن و مواد سمّی و co2 آب رو می گیرن و اکسیژن در اختیار ماهی ها قرار می دن و به خوبیِ ذغال، آب آکواریوم رو تصویه و شفاف می کنن.
    اما گیاه به تنهایی کافی نیست، پس یک حلزون و یک شاه میگو هم به آکواریوم اضافه کردم که این ترکیب باعث شده تا من هیچوقت کف تنگ رو سیفون نکرده باشم و نکنم.
    یک فیلتر خارجی مناسب هم به این مسئله کمک کرده چون برای شفافیت آب به اون نیاز دارم و سرامیک موجود در اون، بهترین مکان برای تولید باکتری های مفید برای آب آکواریوم هست.
    آکواریوم من لامپ نداره و کاملاً از قانون روز و شب پیروی می کنه و باعث میشه ماهی ها استرحت و آرامش کافی داشته باشن.
    و در آخر ترکیب ماهی ها:
    ماهی های انجل اولین گروه هستن که غذا رو می خورن.
    گلاسی ها تکه های غذا رو که از دست انجل ها در میره می خورن
    و یک دسته 15تایی نئون خرده غذاها رو به سرعت جمع می کنن
    و در آخر هر چیزی که به کف آب برسه نسیب بلک گوست و لوچ دلقک می شه
    ضمناً دلقک حلزون ها رو هم که معمولاً تکثیر سرسام آوری دارن رو می خوره و جمعیت اونا رو تعدیل می کنه.
    بعد از این غذا دادن وقت دفع مدفوع می رسه که اون هم غذای میگوها،حلزون ها و گیاهان و بعد از تجزیه خوراک باکتری های موجود در سرامیک فیلتر میشه.

تو این وضعیت بلک گوست من در تمام ساعات شب و روز تو آکواریوم می چرخه و اصلاً قایم نمیشه و مثل بقیۀ ماهی ها به راحتی از دستم غذا می خوره.
    مثلاً این عکس مال 3 بعد از ظهره که آفتاب کامل می افته رو آکواریوم.
    من حتی موقع تخمریزی ماهی ها رو جدا نمی کنم و می ذارم تخمها و بچه ها یا خورده شن و یا تو محیط آکواریوم زنده بمونن.

2. کاربر روبرو از پست مفید SENATOR سپاس کرده است .

مدیریت کل سایت
    سپاس ها
    6,269
    نوشته های وبلاگ
    16

Tard

چاقو ماهی روح سیاه Black Ghost Knife Fish

اصلیت: رودخانه های آمازون و پاراگوئه

حداکثر اندازه: 16 تا 20 اینچ

محل نگهداری: هر چه بزرگتر بهتر

محل امن: باید یک محل غار مانند یا سوراخی برای پنهان شدن داشته باشد

درجه حرارت: 72 تا 80 درجه

برنامه کاری: ترجیحاَ شیفت شب

نور: ترجیحاَ ملایم

صفت خاص: بصورت وارونه یا عقب عقب شنا می کند.

غذاها: ترجیحاَ غذای زنده
    اصلیت: در اسارت تولید مثل نمی کند ( بجز موردی که از استرالیا گزارش شد )
    تمام چاقو ماهی های روح سیاه از وحش آمده اند بخصوص رودخانه های آمازون و پاراگوئه و انشعابات آنها.

نام اصلی: بومیان محلی بر این باورند که ارواح درگذشتگانشان در وجود این ماهی ها حلول کرده و به عبارتی زندگی پس از مرگشان به وجود این ماهی ها بستگی دارد.

وضعیت آب: عموماَ آب کهنه اما صاف آکواریوم برایش مفید است. اگر طبق قاعده و منظم آب آکواریوم را عوض کنید و بیش از اندازه غذا ندهید، چاقو ماهی روح سیاه شما خوب رشد می کند.

اندازه: گزارشاتی از نمونه 20 اینچی آن رسیده است. بطور میانگین تعداد اندکی چاقو ماهی روح سیاه از اندازه 12 اینچ تجاوز کرده اند. شاید بخاطر اینکه بیشتر مردم آنها را در آکواریوم های کوچک نکهداری می کنند.

مشاجرات: هیچ گاه 2 چاقو ماهی روح سیاه را کنار هم نگاهداری نکنید. آنها بسیار اهل جدل هستند بخصوص در آکواریوم های کوچک.

محل امن: در نهایت یک کاردستی ساخته شده از پلاستیک شفاف به عنوان (خانه ارواح) برای پنهان شدن چاقو ماهی روح سیاه کافی است.
    یا حباب شیشه ای یک گردسوز که البته بهتر است.

یا یک گلدان وارونه که دارای شکاف باشد.
    همچنین غارهای سرامیکی یا صخره ای به نظر طبیعی می آیند.

ماهی Black ghost روح سیاهماهی Black ghost روح سیاهماهی Black ghost روح سیاه

آنگاه آنها سرشان را از مخفیگاهشان بیرون می آورند و در انتظار غذایی می مانند که ممکن است از آنجا عبور کند.

روح قهوه ای به پنهان شدن داخل لوله هم علاقه نشان می دهد.

اگر به آنها مکان امنی ندهید، آنها به پشت لوله فیلتر شما پناه خواهند برد.

آنها را فریب دهید: یک ورقه ( یا چیزی شبیه آن ) را به شیشه جلویی آکورایوم تکیه دهید.
    چاقو ماهی روح سیاه شما بلافاصله به زیر ورقه ای که به شیشه تکیه داده اید می لغزد. این مسآله همیشه اتفاق می افتد.
    به این صورت شما می توانید ماهی خود را در 90% مواقع در پیش چشمانتان داشته باشید.

تغذیه: چاقو ماهی های روح سیاه بی معطلی غذاهای زنده کوچک - کرم های سیاه کالیفرنیا و بقیه تکه های خوشمزه غذایی را می خورند.
    ارواح بزرگتر ماهی های گوپی - گلدفیش های کوچک و کرم های خاکی را ترجیح می دهند.
    خیلی از آنها به خوردن غذاهای یخ زده عادت داده می شوند.

آگاه باشید:
    روح سیاه آنقدر بزرگ می شود که تتراهای نئونی و ماهی هایی به اندازه آن، یک لقمه اش شوند.

غذایاب های الکتریکی: این تغذیه کنندگان شبانه، از جریان برق ضعیفی برای یافتن محل غذا در تاریکی استفاده می کنند.
    به همین دلیل به آنها ماهی الکتریکی هم می گویند مثل خرطوم فیلی ها و بچه وال ها.

هم خانه: چاقو ماهی روح سیاه را با ماهی بزرگی نگهدارید که چاقو ماهی نتواند آن را ببلعد اما نه آنقدر بزرگ که روح سیاه را گاز بگیرد.
    برای مثال، خیلی از سیچلاید ها به طور مکرر و بی رحمانه به ارواح سیاه حمله می کنند.

تولید مثل: هرگز نگوئید هرگز، اما بیهوده وقتتان را تلف نکنید.
    ما شخصاَ هیچ گاه نشنیده ایم که کسی موفق به تکثیر ارواح سیاه شده باشد یا حتی تلاشی در این زمینه انجام داده باشد.

تزیینات داخلی: معمولاَ ریختن شن هایی به رنگ روشن بر کف آکواریوم ، چهره ماهی سیاه را واضح تر می کند.
    شما می توانید ماهیانتان را روی شن های سفید و درخشان قرار دهید و همچنان از دیدنشان لذت ببرید.
    اگر چه شن سفید، ماهیان دیگر شما را نیز واضح تر به نمایش می گذارد.
    چاقو ماهی روح سیاه خود را روی شن سیاه قرار ندهید چرا که نامرئی می شود.

درمان بیماری: خیلی از درمان های انگلی ممکن است این ماهی بدون فلس را از بین ببرد.
    از داروها به صورت نیمه قوی و یا حتی ضعیف تر استفاده کنید.

فیلتراسیون: چاقو ماهی روح سیاه شما به آب تمیز نیاز دارد. زیادی به او غذا ندهید.

این ماهی قادر است به پهلو هم شنا کند

نوار طلایی رنگی که پشت این ماهی می بینید در محیط طبیعی اش به رنگ سفید است.

چاقو ماهی خالدار - توجه داشته باشید که این جزو ارواح نیست. فقط شبیه آنهاست. اما از چاقو ماهی هاست.

چاقو ماهی نوار طلایی - همانطور که می بینید نوار این یک بر پشتش نیست بلکه بر پهلویش است. این هم از ارواح نیست. فقط چاقو ماهی است.

این هم چاقو ماهی خرطوم فیلی. مثل دو گونه بالا از ارواح نیست. اما از چاقو ماهی هاست.

کاربر سایت
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست

[باعرض سلام وعرض خسته نباشید خدمت همگی دوستان
    اگر پوزه ی فیل ماهی کنده شود (ازوسط)قابل ترمیم هست وایا دوباره مثل روز اولش میشه
    درضمن ماهی من این ماهیه
    ویرایش توسط 66843867 : 2009/04/17 در ساعت 10:20

مدیریت کل سایت
    سپاس ها
    6,269
    نوشته های وبلاگ
    16

نه دوست عزیز قابل ترمیم نیست
    ضخم نشده که کنده شده .شاید یه صورت یک ضخم بسته شود ولی مثل روز اول نمیشه .

کاربر سایت
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 0 در 0 پست

سلام مرسی از راهنماییتون ای کاش زودتر این نکات رو میخوندم تا انقدر تلفات نمیدادم

کلمات کلیدی این موضوع