خورخه فوساتی سرمربی تیم السد قطر پس از صعود به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمان آسیا با وجود شکست در برابر سپاهان ایران در جمع خبرنگاران گفت: خیلی خوشحالم این اولین راهیابی ما به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیاست. بازی را خوب شروع کردیم من از بازیکنانم خواسته بودم بازی طبیعی‌شان را بکنند اما بعد از گل اول سپاهان تصمیم عوض شد چون بازیکنانم نمی‌دانستند چطور باید سپاهان را کنترل کنند و مقابل چه تیمی بازی می‌کنند. تصمیم afc انگیزه بازیکنان سپاهان را بیشتر کرده بود و شانس با ما یار بود که بعد از گلی که خوردیم توانستیم به بازی برگردیم.

وی تأکید کرد: نیمه دوم کنترل بیشتری بر روی بازی داشتیم و در نیمه اول سپاهان سه حمله کرد که دو حمله آنها گل شد. با این حال شانس با ما بود. ما توانستیم موقعیت‌های گلزنی زیادی به دست بیاوریم. این بازی یک تجربه بزرگ برای ما بود و از این تجربه در دیدار با سامسونگ کره جنوبی استفاده می‌کنیم. السد قطر اکنون جزو چهار تیم برتر آسیاست.

وی تأکید کرد: این مسئله برای ما خیلی مهم است زیرا تاکنون هیچ باشگاه قطری به این مرحله نرسیده است.

وی در مورد اینکه السد قطر در هر دو بازی برابر سپاهان شکست خورده است، گفت:‌ بازیکنان جوان هستند و ما بازی اول را نباختیم و 3 بر صفر برنده بودیم. همین تصمیم afc انگیزه اصفهان را بیشتر کرده بود شما نمی‌توانید پیروزی 3 بر صفر را فراموش کنید. این اشتباه السد یا فدراسیون قطر نبوده است.

فوساتی در پاسخ به سؤال خبرنگار اعزامی فارس که به عنوان مسئول فنی تیم السد شما دو شکست از سپاهان داشته‌اید، گفت: نمی‌توانید از پیروزی 3 بر صفر السد قطر بگذرید سپاهان یک برصفر بازی را برد ولی آن بازی 3 بر صفر به سود ما تمام شد. این را در نظر بگیرید که قوانین ثابت هستند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرانی دیگر که فوساتی را خوش‌شانس‌ترین مربی جام نامید که با وجود دو شکست پیاپی به لیگ قهرمانان آسیا رفته است، گفت: من به عقاید احترام می‌گذارم این در حالی بود که فوساتی باز هم از پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه قوانین afc به کنار اما شما دو باخت در میدان داشتید، گفت: من این سؤال را جواب دادم و بعد از این گفته فوساتی خبرنگاران ایرانی به نشانه اعتراض سالن نشست خبری را ترک کردند زیرا فوساتی برد کاغذی 3 بر صفر خود را باور کرده بود آن هم در حالی که دو بار پیاپی در میدان مسابقه برابر سپاهان ایران شکست خورده بود.