«الیزابت تیلور» ـ بازیگر پیشکسوت سینمای هالیوود ـ براثر بیماری قلبی در سن 79 سالگی درگذشت ...

این بازیگر زن کهنه‌کار، شش هفته قبل به علت مشکلات قلبی به بیمارستان مراجعه کرده و مدتی هم بستری شده بود. او چهارشنبه ـ 23 مارس ـ در بیمارستان «سدارز سینای» لس آنجلس درگذشت.
مایکل ویلدینگ ـ پسر الیزابت تیلور ـ پس از مرگ مادرش از او به عنوان انسانی خارق‌العاده یاد کرد که زندگی کامل و ایده‌آل و سرشار از عشق و احترام داشت.
بنابر اعلام دیجیتال اسپای، «الیزابت تیلور»، بازیگر مشهور هالیوودی‌ و برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار، قرار بود بهمن ماه امسال طی مراسمی که در نیویورک برگزار می‌شود، به همراه «بیل کلینتون» ـ رییس جمهور اسبق آمریکا ـ و «دایان وی فورستبرگ» ـ طراح ـ به پاس تلاش‌هایشان در زمینه‌ی تحقیقات روی بیماری ایدز جایزه‌ای دریافت کنند؛‌ اما به دلیل بیماری، او این رویداد را از دست داد و «التون جان» به نمایندگی از سوی او این افتخار را کسب کرد و پیغام او را در این مراسم خواند:
«روح من آنجاست و در ادای احترام به مفتخرین و رهبران شگفت‌انگیز دیگر با شما همراه هستم. من از آنها الهام گرفتم، با بصیرتشان دوباره زنده شدم و عشق و محبتشان باعث تشویق من شد. در عوض من عاشق همه‌شان هستم.»
بازیگر فیلم‌هایی چون «گربه روی شیروانی داغ» و «بعضی‌ها داغشو دوست دارند» در طول حیاتش با حضور در یک بنیاد خیریه برای حمایت و کمک به مبتلایان ایدز کمک جمع‌آوری می‌کرد. «تیلور» و همکارانش از سال 1988 تا کنون توانسته‌ بودند بالغ بر 25 میلیون دلار برای کمک به بیماران آلوده به ایدز جمع‌آوری کنند.
در سال 1985 وقتی «راک هادسون» یکی از نزدیک‌ترین دوستان «تیلور» در نبرد با این بیماری درگذشت، او با تاسیس و راه‌اندازی این بنیاد سعی کرد به نیازمندان مبتلا به این بیماری کمک کند. «تیلور» همچنین اعلام کرده بود، تا زمانی که در قید حیات باشد به حمایت‌های خود از بیماران ایدزی ادامه خواهد داد.
به گزارش ایسنا، «الیزابت تیلور» از مشهورترین بازیگران انگلیسی‌ الاصل سینمای هالیوود بود. وی در بسیاری از ماندگارترین فیلم‌های کلاسیک سینمای آمریکا که بعدها به دوران طلایی هالیوود مشهور شد به ایفای نقش پرداخته است. او در طول دوران بازیگری‌اش دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است.