جان تری بازیکن باتجربه چلسی در صحبتهایی اعلام کرد که در جریان دیدار یکشنبه شب تیمش مقابل کوئینز پارک رنجرز که با شکست 0-1 چلسی به اتمام رسید، هیچ توهین نژادپرستانه ای خطاب به آنتون فردیناند برزبان نیاورده است.
در جریان این دیدار، ژوزه بوسینگوا و دیدیه دروگبا از زمین مسابقه اخراج شدند و اعلام یک ضربه پنالتی به نفع تیم حریف که حیدر هلگوسن آن را مبدل به گل کرد باعث شد تا سه امتیاز این بازی به حساب کوئینز پارک رنجرز واریز شود.
درپایان این مسابقه ویدئویی که در اینترنت پخش شد که در آن جان تری برسر آنتون فردیناند، بازیکن حریف فریاد می کشید و برخی ها معتقد بودند که تری به فردیناند توهین نژاد پرستانه کرده است.
دراین میان جان تری با انتشار بیانیه ای به دفاع از خود برخاسته:« دیدم که صحبتهای زیادی درمورد این ویدئو که در اینترنت پخش شده، مطرح شده است. من واقعا ناامید شدم که مردم برداشت اشتباهی درمورد آنچه من به آنتون فردیناند گفتم، دارند.»
او ادامه داد:« من فکر کردم آنتون مرا به اهانت نژادپرستانه به او متهم کرده؛ به همین خاطر با خشونت با او برخورد کردم و به او گفتم که من هرگز چنین کلماتی را نگفته ام. من هیچ وقت چنین حرفهایی را برزبان نمی آورم و ناراحتم که مردم این طور فکر می کنند.»
جان تری ادامه داد:« من مدتی طولانی است که آنتون را می شناسم و بعد از بازی با او صحبت کردم و هیچ مشکلی بین ما نیست. من برد کوئینز پارک را به آنتون تبریک گفتم و او من را به هیچ چیزی متهم نکرده بود. ماجرا تنها یک سو تفاوهم بود و بس. بعد از نتیجه دیدار یکشنبه شب که برای ما دردناک بود، از شنیدن چنین صحبتهایی بیشتر ناراحت شدم. من با افتخار می کنم که کاپیتان یکی از برترین تیمهای بین المللی درلیگ برتر هستم و باور دارم که در دنیای ورزش هیچ جایی برای نژاد پرستی نیست و البته در هیچ یک از عرصه های زندگی جایی برای رفتار نژادپرستانه نیست.»