آرسن ونگر گفت: فکر می کنم بازی با مارسی آزمایش مهم دیگری است که ثبات و پایداری تیم را در مقطع کنونی به معرض نشان می گذارد. به این خاطر باید کاملا روی این بازی تمرکز کنیم . همینطور کیفیت لازم را بروز دهیم. این موضوع در اولویت اهداف تیم است. مصاف با مارسی هرچند دشوار است، اما فکر می کنم با این رویه حتی بازهم می توانیم موفق عمل کنیم.
در این مصاحبه مربی ۶۱ ساله تیم شهر لندن در مورد مسائل فصل جاری تیمش به اختصار به نکات دیگری به شرح زیر اشاره کرده است:

*آقای ونگر، از باخت عجیب و باورنکردنی ۸ بر ۲ از منچستریونایتد تا برد ۵ بر ۳ روز شنبه با چلسی، اتفاقات زیادی برای تیم شما یعنی آرسنال روی داده است. علت آن ناکامی تلخ و این برد دلنشین را در چه می دانید؟
اگر قرار باشد، ساده و راحت حرف بزنم، به واژه‌ای به اسم هماهنگی اشاره می کنم. به نظرم این مفهوم در ناکامی و بردهای اخیر آرسنال بسیار تاثیرگذار بوده است.

*بیشتر توضیح می دهید؟
ببنید، اگر اوایل فصل آرسنال لطمه خورد، اوج ناکامی‌هایش باخت سنگین از منچستریونایتد ربط به عدم هماهنگی در تیم میان اعضا داشت. اکنون نیز وقتی آرسنال ۵ بر ۳ چلسی را کنار می زند، به داشتن هماهنگی ایده‌‌ال مربوط می شود.

*واقعا چرا آرسنال ابتدای فصل ناهماهنگ بود؟
به علت تغییرات زیاد در کادر بازیکنان ما گرفتار ناهماهنگی شدیم. نباید از خاطر برد درست زمانی که آخرین ساعات مهلت نقل و انتقالات تابستانی پشت سر می گذاشتیم،‌ آرسنال توانست عملا نیمی از بازیکنانش را بگیرد و به بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا برسد.

*تغییر نفرات کادر تیم بر عملکرد آرسنال تاثیر منفی گذاشت؟
متاسفانه همینطور بود. مجبور بودیم به بازی‌سازی کامل بپردازیم تا تیم بتواند ویژگی‌های خود را بروز دهد. پس از گذر از آن فضا و شرایط خاص بحرانی، اکنون با هر برد بیش از پیش قوی‌تر می شویم.

*فکر می کنید آرسنال اکنون به وضعیت تیمی با ثبات رسیده است؟
نتایج اخیر این نکته را به وضوح مشخص می کند. تیم نسبت به ابتدای فصل بسیار با ثبات شده است. این باور من و اعضای تیم است. اکنون بر خود و قابلیت‌های که داریم، کاملا مسلط شده‌ایم...

*تا جایی که به کسب موفقیت در بازی سه‌شنبه (فردا) مقابل المپیک مارسی می اندیشید؟
بله. فکر می کنم بازی با مارسی آزمایش دیگری است که ثبات و پایداری تیم را در مقطع کنونی به معرض نشان می گذارد. به این خاطر باید کاملا روی این بازی تمرکز کنیم و بار دیگر کیفیت لازم را بروز دهیم. این موضوع در اولویت اهداف تیم است. مصاف با مارسی هرچند دشوار است، اما فکر می کنم با این رویه حتی بازهم می توانیم موفق عمل کنیم.