ساموئل اتوئو مهاجم کامروني پيشين بارسلونا و اينتر در فصل نقل و انتقالات تابستاني با قراردادي چهار ساله و حقوق ساليانه 20 ميليون يورو راهي روسيه شد و به تيم آنژي ماخاچکالاي اين کشور پيوست.
بسياري معتقدند که انتقال اتوئو به روسيه کار درستي نبود و اتوئو به خاطر پول زندگي فوتبالي خود را تباه کرد، اما خود اين مهاجم کامروني نظر ديگري دارد و بر اين باور است که تصميم او براي ترک اينتر و پيوستن به آنژي ماخاچکالا درست بود.
اتوئو 30 ساله در گفتگو‌ با يک شبکه فرانسوي، تصريح کرد: بسياري از من به اين خاطر که اينتر را ترک کردم و به روسيه آمده‌ام انتقاد مي‌کنند، اما خود من بر اين باورم که تصميم کاملا درستي گرفته‌ام.
وي افزود: در اينجا همه چيز خوب است و احساس راحتي و آرامش مي‌کنم. اصلا قصد بازگشت به غرب اروپا را ندارم. من در روسيه هيچ مشکلي ندارم و همه چيز طبق روال است. بنابراين از تصميم خود پشيمان نيستم و از آمدن به ماخاچکالا هم خوشحالم.
اتوئو از علاقه باشگاه پاري سن ژرمن براي جذب او، اظهار بي‌اطلاعي کرد و گفت: من چيزي نمي دانم و خبري نشنيده‌ام، اگر پيشنهادي داشته باشم آن را بررسي خواهم کرد. در کل من در اينجا راحت هستم و روزگار خوبي را سپري مي‌کنم.