آرش برهانی در خصوص اینکه مقابل پرسپولیس موقعیت تک به تک از دست داده، گفت: من فقط یک بار شانس گل‌زنی داشتم. نمی‌دانم شما کجا دیدید که موقعیت تک به تک داشتم. دو تیم در این مسابقه خسته بودند اما شرایط پرسپولیس از ما بهتر بود. همین مسئله در کل باعث شده بود که کیفیت مسابقه پایین بیاید.
وی در مورد اینکه چرا در مراسم اهدای جام نبود، گفت: اصلا حواسم نبود و خبر هم نداشتم.
برهانی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌خواهد از استقلال برود، اظهار داشت: در این چند وقت خیلی اذیت شدم و برای من مشکلات روحی به وجود آمد. توقع زیادی ندارم. همیشه سعی کرده‌ام بهترین باشم اما متاسفانه آن طور که می‌خواستم نشد. نو که به بازار می‌آید کهنه دل‌آزار می‌شود.
برهانی تاکید کرد: نیمکت نشینی را دوست ندارم. این صحبت‌هایم اعتراض نیست. هیچ بازیکنی را پیدا نمیکنید که از نیمکت نشینی خوشحال باشد. من مقابل ملوان خوب بودم. گلزنی هم کردم اما در شرایطی که پیش آمد؛ باختیم. استقلال را دوست دارم اما دلم نمی‌خواهد این دوست داشتن یک طرفه باشد.
وی درباره اینکه چرا همراه تیم برای بازی به ذوب‌آهن به اصفهان نرفت، عنوان کرد: در بازی قبلی از من سؤال کردند که ناراحتی و من گفتم از نیمکت نشینی راضی نیستم و فقط نظرم را گفتم. شاید نظر کادر فنی چیزی دیگری بود. به هر حال من همیشه به آنها احترام گذاشتم.