به نقل از اخبار فوتبال ایتالیا، دو روز قبل سینیشا میهایلوویچ از سمت سرمربی‌گری بنفش‌پوشان فیورنتینا برکنار شد و دلیو روسی ایتالیایی مربی سابق پالرمو و لاتزیو با قراردادی دو ساله جایگزین وی شد.
این مربی ایتالیایی در کنفرانس مطبوعاتی که با خبرنگاران داشت، گفت: چه اشکالی دارد حضور در فیورنتینا؟ من از مدیران ویولا که این فرصت را به من دادند تا در این تیم حضور یابم تشکر می‌کنم.
وی افزود: می‌خواهم با این تیم چالش‌های جدیدی را تجربه کنم، می‌دانم انتظارات زیادی از فیورنتینا وجود دارد و امیدوارم بتوانم وظیفه‌ام را به عنوان یک مربی به خوبی انجام دهم.
روسی ادامه داد: کار من در ابتدا این است که به این تیم روحیه بدهم و باعث اتحاد بازیکنان بشوم تا در نهایت بتوانیم فوتبال خوبی را به نمایش بگذاریم.

این مربی سابق جنوا که در بولونیا و کالیاری هم فعالیت کرده است با مشکل عدم تمدید قرارداد ریکاردو مونتولیو هم مواجه است و اگر کاپیتان سابق ویولا به امضای قرارداد تن ندهد یا باید در نیم‌فصل و ژانویه ویولا را ترک کند و یا در تابستان به‌عنوان بازیکن آزاد راهی تیم دیگری شود.
روسی در این باره گفت: من هم چیزهایی در روزنامه‌ها خوانده‌ام، با این بازیکن صادقانه صحبت می‌کنم. من به دنبال ستاره‌ها نیستم و هر بازیکنی از ابتدا باید خودش را نشان بدهد.