بنزما در مصاحبه با فرانس فوتبال در این باره که بالاتر از آبیدال و هوگو لوریس، بهترین بازیکن سال فرانسه شده گفت :"یک سال کامل در رئال مادرید داشتم. قبلا در خود این توانایی ها را داشم اما او آن را از من بیرون آورد و به من انگیزه داد . حالا با تمام توانم بازی می کنم و درون زمین با تمام قوا حاضر می شوم . "

بنزما که فصل گذشته را با 26 گل به ثمر رساند و در فصل قعلی نیز 16 گل زده ، گفت که رو در رو با مورینیو در اوایل سال 2011 صحبت کرده که این باعث شده "خیلی " تغییر کند . وی افزود :" من عادت داشتم که با مربیانم صحبت کنم . می خواستم با او درد دل کنم . می خواستم بدانم که دقایقا از من چه انتظاری دارد . با او بالاخره روی دور برگشتم . "

صحبت مربی و بازیکن تا جایی کشید که مربی پرتغالی علنا از بنزما انتقاد کرد و گفت که :" او عطش لازم برای گلزنی را ندارد . " سپس بازیکن فرانسوی کم کم به خودش آمد .

بنزما حالا دل مورینیو را برده و در شرایط جدیدی قرار گرفته است . بنزما گفت :" مربی ، از من انتظاراتی داشت که توانستم آنها را بر آورده کنم . از او ممنونم . همیشه به فرصتهایم اعتماد داشتم . " سپس توضیح داد که چگونه مورینیو ، "روابط انسانی " خود را با او کنترل کرده و مربی پرتغالی را شخصی خواند که :" هیچ گاه به تیم خیانت نمی کند ."

بنزما در مورد آرزوهای شخصی خود هم صحبت کرد ، این که می خواهد در رئال مادرید قهرمانی هایی ببرد و توپ طلا را صحبت کند . بنزما افشا کرد :" آمدنم به رئال مادرید به این خاطر بود که من جاه طلب هستم . هر سال تلاش می کنم که به توپ طلا برسم و در یک تیم بزرگ بازیهای بزرگی انجام دهم . می خواهم به آن دست یابم . "

بازیکن فرانسوی ادامه داد که :" می خواهم پا جای پای زیدان بگذارم " اما گفت که مقایسه شدنش با این بازیکن برایش "حس خاصی " دارد چرا که این اسطوره در قهرمانی فرانسه در جام جهانی در سال 1998 با پاسهای تاثیرگذاری که داده نقش مهمی داشته اما او تاثیر دیگری در تیم دارد و باید گل بزند.

در این باره که با کدام بازیکنان بیشتر احساس نزدیکی می کند ، رونالدو نازاریو را انتخاب کرد و گفت که الگویش بازیکن برزیلی است اما ساموئل اتوئوی کامرونی را هم دوست دارد .
بنزما در مورد تیم ملی فرانسه هم صحبت کرد :" تیم فرانسه دیگر یک تیم جهان نیست . باید سعی کنیم که در جام جهانی 2014 موفق باشیم .
"