پر مرتساکر، مدافع آلمانی آرسنال، اعلام کرد از هم اکنون در انتظار آغاز رقابت های یورو 2012 و رویایی با هم تیمی اش، رابین فن پرسی، در دیدار آلمان- هلند است.

رقابت های یورو 2012 خرداد آینده آغاز خواهد شد و مرتساکر قرار گرفتن مقابل مهاجم هلندی را یک آزمون سخت می داند.

او در گفتگو با سایت اختصاصی باشگاه آرسنال گفت:" اولین چیزی که فن پرسی بعد از قرعه کشی به من گفت این بود که از دیدن من خوشحال خواهد شد.

این دیدار یک دیدار دوستانه نیست. یک دیدار دشوار است و هر دو تیم به دنبال صعود از مرحله گروهی هستند.

متوقف کردن رابین بسیار دشوار است. فکر می کنم بهترین پست برای او، سنتر فوروارد است. در این پست بهتر می تواند از مهارت هایش استفاده کند. او شگفت انگیز است و می توان برای گلزنی روی او حساب کرد.

این گروه خوبی است. البته هلند یکی از بهترین تیم های یورو است. من در انتظار بازی مقابل این تیم بزرگ و قرار گرفتن مقابل رابین هستم."

آلمان نایب قهرمان یورو 2012 است اما مرتساکر معتقد است می توانند در یورو 2012 نتیجه بهتری بگیرند.

" فکر می کنم صعود از مرحله مقدماتی با 10 پیروزی و کسب همه امتیازات نشان می دهد که ما از ثبات بسیار خوبی برخورداریم. ما در سه تورنمنت اخیر از شانس زیادی برخوردار بودیم. ما دو بار به نیمه نهایی رسیدیم و یک فینال را تجربه کردیم و این برای ما بسیار خوب بود اما اگر بتوانیم بهتر کار کنیم، می توانیم به قهرمانی برسیم. این بزرگ ترین هدف ما در تورنمنت بعدی است."