كتابشناسى عدم تحريف

اهم كتابهايى كه ـ به فارسى يا عربى ـ درباره عدم تحريف قرآن نوشته شده اند :

* علامه سید مرتضی العسکری ، القرآن الکریم و روایات المدرستین ؛ لینک کتاب :

* صیانة القرآن من التحریف ، آیت ا..ّ. محمد هادی معرفت ؛ لینک ترجمه کتاب :

* سلامة القرآن من التحریف ؛ مرکز آل البیت (علیهم السلام) ؛ لینک کتاب

1ـ مهدوى فخر كرمانى , سيداحمد, افسانه تحريف قرآن , كانون انتشار, تهران 1350ش .

2ـ جـعـفـريـان , رسـول , افـسانه تحريف قرآن , ترجمه محمود شريفى , سازمان تبليغات اسلا مى , 1367ش .

3ـ شهرستانى , هبةالدين , تنزيه تنزيل , ترجمه عليرضا حكيم خسروى (خسروانى ) چاپخانه حيدرى , تهران 1331ش .

4ـ حـسـن زاده آمـلـى , حـسن , قرآن هرگز تحريف نشده , ترجمه عبدالعلى محمدى شاهرودى , انتشارات قيام , قم 1371ش .

5ـ الـمـدرس الـمـاهر تبريزى , عبدالرحيم , آلاءالرحيم فى الرد على تحريف القرآن , مكتبةالاسلام , تهران .

6ـ بروجردى , مهدى , البرهان على عدم تحريف القرآن , مصطفوى , تهران 1374ش .

7ـ سـعـيـدى ياسين , محمد, البرهان على سلامة القرآن من الزيادة والنقصان , موسسة الوفاء, بيروت , 1933م .

8ـ رضوى , مرتضى , البرهان على عدم تحريف القرآن , ارشاد, بيروت , 1411ق .

9ـ حسينى ميلانى , سيدعلى , التحقيق فى نفى التحريف عن القرآن الشريف , دارالقرآن الكريم , قم 1410ق .

10ـ مـحـمدى الهيدجى , عبدالحسين , الحجة على فصل الخطاب فى ابطال القول بتحريف الكتاب , مطبعة العلميه , قم 1363ش .

11ـ مـحـمـود سـعـد, دفاع عن القرآن الكريم فى وجه الملاحدة والمغرضين , اسكندريه دارالمعرفة الجامعية اسكندريه (مصر) 1992م .

12ـ صافى , لطف اللّه , صوت الحق و دعوةالحق , دارالتعارف , بيروت , حدود 1396ق .

13ـ صافى , لطف اللّه , القرآن مصون من التحريف , دارالقرآن الكريم , قم , حدود 1412ق .

14ـ طـهـرانـى , محمودبن ابى القاسم , كشف الارتياب عن تحريف كتاب رب الارباب , (نسخه خطى كتابخانه مجلس شوراى اسلامى شماره5492 ) 1302هـ .ق .

نـاگـفته نماند كه بسيارى از مفسران بزرگ , موضوع عدم تحريف قرآن را در مقدمه تفسيرشان و همچنين در ذيل آيات مربوطه مطرح كرده اند

كه به صورت كتاب مستقلى نيست .