سرمربي تيم فوتبال مس سرچشمه، درباره ديدار تيمش مقابل ذوب آهن در هفته‌ بيست و پنجم ليگ برتر اظهار کرد: همه بازي‌ها براي ما حساس هستند. فاصله ما با تيم بالايي‌مان کمي زياد شده، اما بازيکنان ما روحيه بسيار خوبي دارند و هنوز هم انتحاري بازي مي‌کنند.

وي ادامه داد: به ويژه‌ در بازي فردا که تعداد زيادي از بازيکنانمان را در اختيار نداريم و بايد از جوانانمان به جاي آن‌ها استفاده کنيم. من معمولا عادت ندارم بگويم کدام بازيکنان را براي يک بازي در اختيار ندارم، اما فردا 10 بازيکن اصلي‌مان را به دليل مصدوميت و محروميت نداريم. اين فرصت خوبي براي بازيکنان جوانمان است که خود را نشان دهند و معروف شوند.

شرفي در زمان جذب جان کالينز بازيکن جديد اين تيم گفته بود ما بهتر از او نمي توانستيم بازيکني پيدا کنيم. سرمربي تيم فوتبال مس سرچشمه در پاسخ به اين سوال که چطور شده که از بازي اين بازيکن ناراضي است، گفت: ما فقط فيلم بازي‌هاي کالينز را ديده بوديم و روي سي دي بازيکن خوبي بود. مدير برنامه‌هاي کالينز به ما گفته بود که او يک بازيکن بين‌المللي است و براي قرارداد تست نمي‌دهد. ما هم در آن زمان در شرايط خاصي قرار داشتيم و زمان کمي براي جذب بازيکن داشتيم. تا زماني که کالينز به ايران آمده بود بازي او را نديده بوديم و وقتي هم که به تمرين آمد به ما گفت آماده نيستم. من هم به او گفتم که اين را بايد قبل از آمدن به سرچشمه به ما مي‌گفتي.

وي ادامه داد: من روي کالينز و ديگر بازيکنان خارجي حساب باز کرده بودم، اما متاسفانه هيچ کدام از آن‌ها خوب از آب در نيامدند و حالا بايد روي ساير بازيکنان حساب باز کنم. تيم من خيلي خوب بود و فقط به دنبال چهار بازيکن خارجي مي‌گشتم، اما آن‌ها هم انتظارات مرا برآورده نکردند.

وي در پاسخ به اين سوال که چه کسي در اين موضوع مقصر است، گفت: اين بازيکنان را من و باشگاه با هماهنگي يکديگر جذب کرديم. اين طور نيست که آن‌ها فقط انتخاب من بوده باشند و يا باشگاه آن‌ها را به من تحميل کرده باشد. مسئولان باشگاه تجربه کاري نداشتند و من هم زمان نداشتم و در واقع ترکيب اين دو عامل باعث شد ما نتوانيم بازيکنان خارجي خوبي را به خدمت بگيريم.

اصغر شرفي در ادامه گفت: با اشاره به اين که ديگر از روي سي دي بازيکن انتخاب نمي‌کند، گفت: به همه مربيان توصيه مي‌کنم که ديگر از روي فيلم و سي دي بازيکن نخرند. حتي اگر بهترين بازيکن دنيا هم قصد داشت به تيمشان بيايند قبل از امضاي قرارداد از او تست بگيرند تا سرشان کلاه نرود.

سرمربي تيم فوتبال مس سرچشمه درباره ديدار تيمش با ذوب آهن گفت: ما براي بازي واقعا انتحاري بازي مي‌کنيم، چرا که ديگر چيزي براي از دست دادن نداريم، من هميشه در زندگي‌ام اميد داشتم و براي ماندن سرچشمه در ليگ هم هنوز اميد دارم. من تا به حال تمام تلاش خودم را براي اين تيم کرده‌ام و هر چه در توان داشتم گذاشته‌ام. قبل از آمدن من مس سرچشمه از پنج بازي يک امتياز گرفته بود، اما در زمان من به طور ميانگين از هر بازي يک امتياز گرفته است. مشکل ما اين بود که نه در آغاز فصل و نه در پايان فصل بازيکن خارجي نداشتيم.