کلاس يان هونتلار، مهاجم شالکه، اعلام کرد به خاطر دورانی که در رئال و میلان سپری کرده، پشیمان نیست.
این ملی پوش هلندی در ژانویه 2009 از آژاکس به رئال پیوست و 6 ماه بعد راهی میلان شد اما در هیچ یک از دو تیم نتوانست به ترکیب اصلی راه پیدا کند و سرانجام در تابستان 2010 راهی گلزن کرشن شد.

او در گفتگو با سایت فیفا گفت:" رئال مادرید یک باشگاه فوق العاده است. من واقعا سبک هجومی بازی آنها را دوست دارم و فکر می کنم آنها فوتبال خوبی بازی می کردند. از آنها متشکرم.
فوتبال ایتالیا اندکی متفاوت بود اما آنجا هم نکات مثبتی داشت. همان طور که می گویند هیچ گلی بدون خار نمی شود."
او سپس در مورد پیوستنش به شالکه صحبت کرد و اعلام کرد پیوستن به این باشگاه تصمیم اشتباهی نبوده است.
" پیوستن به شالکه را نمی توان یک گام رو به عقب دانست. این باشگاه همیشه در بالاترین سطح فوتبال آلمان قرار داشته و بعد از حضور در میلان، پیوستن به شالکه یک مسیر صحیح بوده است. به ویژه اینکه من در این باشگاه می توانم در پست مورد علاقه ام بازی کنم."
هونتلار در رقابت های این فصل از آمادگی بسیار خوبی برخوردار بوده و در 29 بازی رسمی، 27 بار گلزنی کرده است.