دنیس برگ کمپ، اسطوره باشگاه آرسنال، در آستانه دیدار این تیم مقابل میلان در لیگ قهرمانان با انتقاد از تیم فعلی توپچی ها، آنها را تیمی یک بعدی دانست.

برگ کمپ در سال 2006 از آرسنال جدا شد و این تیم از آن زمان هیچ جامی به دست نیاورد و در این فصل نیز در رقابت های لیگ برتر تنها برای قرار گرفتن در رتبه چهارم و رسیدن به لیگ قهرمانان تلاش می کنند.

او در گفتگو با نشریه تلگراف گفت:" فکر می کنم بازیکنان فعلی تیم شباهت های زیادی با هم دارند. در حالی که فکر می کنم تیم نیاز به تنوع بیشتری دارد.

شما نیاز به شخصیت هایی قوی دارید تا تیم را به جلو ببرید؛ هم در تمرینات و هم در مسابقات. همچنین به بازیکنانی نیاز دارید که با گلزنی سرنوشت بازی ها را برای تیم رقم بزنند. احساس نمی کنم این تیم آرسنال چنین بازیکنانی را به اندازه کافی داشته باشد.

به خط میانی فعلی نگاه کنید و آن را با تیم ما مقایسه کنید. ما فردی لیونگبرگ، رابرت پیرس و ری پارلر را داشتیم که وقتی ستاره های تیم نمی توانستند کاری انجام دهند، یکی از اینها به کمک تیم می آمدند."

آرسنال در رقابت های این فصل به گل های رابین فن پرسی بسیار وابسته بود و برگ کمپ معتقد است این مسئله برای هیچ تیمی مناسب نیست.

" نمی توان به یک یا دو بازیکن وابسته بود. وقتی آنها نیاز به استراحت داشته باشند، باید بتوانید از بازیکن دیگری استفاده کنید."