دوشنبه جلسه‌اي در کميته‌ فوتسال بين عباس ترابيان، علي صانعي و ژورانديرو برگزار شد که پس از آن تصميم گرفته شد تا ژورانديرو به عنوان مربي تيم ملي را همراهي کند. ژورانديرو برزيلي که پيش از اين نيز به عنوان کمک در کنار علي صانعي حضور داشت، در حالي به عنوان مربي تيم ملي انتخاب شد که صانعي با وجود انتقادات بسيار اهالي فوتسال موافق حضورش بود.

علي صانعي با ابراز رضايت از انتخاب ژورانديرو به عنوان دستيار اولش گفت: در جلسه روز گذشته با ژورانديرو صحبت کردم و حيطه اختيارات و وظايفمان را مشخص کرديم. او مربي است و من سرمربي و مشخص است که هر کس چه وظيفه‌اي دارد.

وي ادامه داد: قرار شد که من و ژورانديرو برنامه‌ و زمان تمرين‌هايمان را براي سال آينده به صورت مکتوب بنويسيم و آن‌ها را بررسي کنيم تا در فروردين ماه که وارد اردو مي‌شويم، هيچ مشکلي به لحاظ هماهنگي نباشد و همه روزهايمان را پر کنيم.

علي صانعي همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا با توجه به تاخير دو هفته‌ اي در برگزاري جام ملت‌هاي آسيا، برنامه تيم ملي تغيير خواهد کرد يا نه؟ گفت: برنامه تيم ملي عوض نمي شود، اما پس از بازي‌هاي ليگ برتر که مي‌خواستيم دو روز استراحت دهيم، چهار روز استراحت خواهيم داد. همچنين کميته‌ فوتسال با چند تيم اروپايي مذاکره کرده تا در اين زمان مسابقه انجام دهيم. به هر حال برگزاري غرب آسيا قطعي است و مشکلي ندارد. اين زمان اضافه هم که ايجاد شده دستمان را بازتر کرده و مي توانيم چند بازي دوستانه انجام دهيم.

سرمربي تيم ملي درباره بازي تيم ملي ايران با لهستاني که حسين شمس سرمربي آن خواهد شد، گفت: سرمربيگري شمس در لهستان افتخاري براي ايران به حساب مي‌آيد. هيچ اشکالي ندارد که ما مقابل تيم شمس بازي کنيم. به هر حال رقابت بازي فوتسال است. ما نيز در اين بازي به دنبال شناسايي استعداد هستيم و احتمالا از جوانانمان استفاده مي کنيم. نمي خواهيم بازيکنان با تجربه را خسته کنيم، چون تيم‌هايي که بازيکنان ملي‌پوش زيادي دارند، در هفته‌هاي آخر ليگ بازي‌هاي فشرده اي انجام خواهند داد و نياز به استراحت دارند، همچنين بازي‌هاي آسيايي برايمان مهم است و نمي خواهيم آسيبي به بازيکنانمان وارد شود.

وي افزود: پيشنهاد بازي با لهستان از طرف کميته‌ فوتسال نبوده است و اين بازي در برنامه‌هاي ما قرار نگرفته بود. هنرمندان از کميته‌ فوتسال درخواست کردند تا براي اين که لهستان به ايران بيايد يک بازي دوستانه با آن‌ها انجام دهيم. آقاي ترابيان هم به خاطر اين که به دنبال اهداف خيرخواهانه است، به آن‌ها قول مساعد داد و ما حاضر هستيم با آن‌ها مسابقه دهيم. البته هنوز معلوم نيست که اين بازي انجام شود، به هر حال اگر حتي بعد از ليگ هم تاريخ بازي معلوم شود، بازي مي کنيم، اما مطمئنا با بازيکنان جوان به مصاف لهستان مي‌رويم.