او همچنین اعتراف کرد در موقعیت تک به تکی که فن پرسی به دست آورد، احساس کرد هر لحظه ممکن است دچار حمله قلبی شود.

میلانی ها در دیدار رفت با چهار گل به پیروزی رسیدند اما در دیدار شب گذشته آرسنالی ها در همان نیمه اول 4 گل زدند تا میلان در آستانه حذف قرار بگیرد اما بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا روسونری برای اولین بار در 4 فصل اخیر راهی مرحله یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ شود.
در نیمه دوم این دیدار فن پرسی یک موقعیت تک به تک به دست آورد که می توانست به گل چهارم آرسنال منجر شود اما آبیاتی آن را دفع کرد.

گالیانی در گفتگو با خبرنگاران گفت:" فن پرسی بازیکن فوق العاده ای است اما خوشبختانه او به جای زدن یک شوت محکم، تصمیم گرفت یک ضربه چیپ بزند. هر وقت آبیاتی چنین واکنش هایی انجام می دهد، اتفاق می افتد. در سال 1999 ما قهرمان سری آ شدیم و در سال 2003 چمپینزلیگ را فتح کردیم.

اما بعد از ضربه فن پرسی من به رختکن رفتن زیرا قلبم کشش دیدن بازی را نداشت. 26 سال حضورم در باشگاه میلان در این دیدار جلو چشمم آمد.

بعد از موقعیت فن پرسی احساس کردن هر لحظه ممکن است بمیرم اما خوشبختانه هنوز زنده هستم."

گالیانی همچنین معتقد است اشتباهات تاکتیکی آلگری باعث رقم خوردن این نتیجه شد.

" ما هرگز چنین نمایشی نداشتیم. بعضی اوقات ما از نظر تاکتیکی دچار اشتباه می شویم. باید با سرمربی در این مورد صحبت کنم.

ما با سه مهاجم بازی کردیم در حالی که معمولا با دو مهاجم و یک هافبک تهاجمی بازی می کنیم. اما این بار مربی مجبور بود از بین 13 بازیکن دست به انتخاب بزند زیرا مصدومان زیادی داشتیم."